AK Parti'den Dokunulmazlıklar İçin CHP'ye Yeni Öneri

AK Parti'nin dokunulmazlıklar konusunda CHP'den randevu isteyeceği belirtildi. Edinilen bilgilere göre, AK Parti revize ettiği öneriyi götürecek

AK Parti'den Dokunulmazlıklar İçin CHP'ye Yeni Öneri

AK Parti Grup Başkanvekili Bostancı, dokunulmazlık konusundaki revize edilmiş teklifi CHP ile görüşecek. AK Parti'nin yeni teklifinde, TBMM'deki dokunulmazlık dosyalarının yanı sıra savcılıklar,  Adalet Bakanlığı ve Başbakanlıktaki dosyaların da kapsama alınması öngörüldü

Alınan bilgiye göre,  AK Parti MYK toplantısında dokunulmazlıklarla ilgili anayasa değişikliği ele alındı.

CHP'NİN TEKLİFİ KABUL EDİLEBİLİR BULUNDU

CHP Grup Başkanvekili  Engin Altay'ın  AK Parti Grup Başkanvekili  Naci Bostancı'ya ilettiği üç öneriden biri olan "Anayasa değişikliğinin tarihi itibarıyla, o tarihten önce işlenmiş ama fezleke düzenlenmemiş, parlamentoya intikal etmemiş suçlar ortaya çıktığında da bu suçlar dokunulmazlık kapsamının dışında kalmasın" görüşünü içeren 3. teklif "makul ve değerlendirilebilir" bulundu.

ÖNERİ REVİZE EDİLDİ

AK Parti, daha önce diğer partilerle paylaştığı önerisini, TBMM'de bulunan dokunulmazlık dosyalarının yanı sıra savcılıklar,  Adalet Bakanlığı ve Başbakanlıkta bulunan fezlekeleri de kapsayacak şekilde revize etti.

CHP'NİN KAPISI ÇALINACAK

AK Parti Grup Başkanvekili  Naci Bostancı, revize edilen öneriyi CHP'ye iletecek. Bostancı'nın bugün ya da yarın CHP Grubu ile görüşeceği ifade edildi.

AK PARTİ, MHP VE HDP İLE GÖRÜŞMEYECEK

CHP'nin teklife "evet" demesi halinde, anayasa değişikliği teklifi için sürecin hızlı işletilmesi planlanıyor ancak CHP'nin olumsuz yanıt vermesi halinde  AK Parti, vakit kaybetmeden önerisini TBMM Başkanlığına sunma kararı aldı.  AK Parti, tekliflerine resmi yanıt vermeyen HDP ve MHP ile görüşmeyecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER