AK Parti Samsun’da e-temayül heyecanı

AK Parti’nin yerel seçimler öncesi Samsun’da 17 ilçe belediye başkanlığı için yaptığı e-temayül yoklaması yoğun katılımla adeta bayram havasında geçti. Başkan Karaduman, "Biz gönüllere giren ve kuruluşumuzdan bugüne milletimiz ile birlikte büyük hedeflere koşan partiyiz" dedi

AK Parti Samsun’da  e-temayül heyecanı

AK Parti Genel Merkez Seçim İşleri Başkanlığı tarafından yerel seçimler öncesi Samsun'da 17 ilçe belediye başkanlığı için e-temayül yoklaması yapıldı. Şehit Ömer Halisdemir Salonu'nda gerçekleştirilen e-temayül yoklamasına AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman'ın yanı sıra AK Parti Genel Merkez Seçim İşleri Bölge Koordinatörü ve Temayül Komisyon Başkanı Bülent Yağmur, AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Amasya Milletvekili Levent Karahocagil ile teşkilat mensupları katıldı. Dün sabah saat 10.00'da başlayan ve teşkilat mensuplarının yoğun ilgisiyle katılımın oldukça yüksek olduğu temayül, saat 16.00'da sona erdi. Temayüle katılanlar kendilerine verilen kart okuyucuları okutarak, 30 bilgisayarda oylarını kullandılar.

YAĞMUR: İLK KEZ E-TEMAYÜL

Temayül yoklaması öncesinde konuşan AK Parti Genel Merkez Seçim İşleri Bölge Koordinatörü ve Temayül Komisyon Başkanı Bülent Yağmur, "31 Mart 2019’da yerel seçimler yapılacak. AK Parti’nin 2023 vizyonunu gerçekleştirmesi için bu seçimlerde ve saha sonrasında da çok çalışmamız gerekiyor. Kapı kapı dolaşarak partimizin, belediyelerimizin hizmetlerini vatandaşlarımıza anlatmamız gerekiyor. AK Parti gönül partisidir, biz insanlarımızın gönüllerine dokunduk. 16 yıldır milletimizin gönlüne dokunarak hizmet veriyoruz, bundan sonra da öyle yapacağız. Bugün de ilk defa elektronik teşkilat temayülümüzü gerçekleştireceğiz. Biz, teknolojinin ve gelişimin partisiyiz. Aday adaylığı başvurularını elektronik başvuru şeklinde aldık. Yani internete bağlanan her kardeşimiz her yerden aday adaylığını başvurusunu yapabildi. Ön başvurularını yapan arkadaşlarımız, bunların çıktısıyla beraber, il ve ilçe teşkilatlarına girerek başvurularını tamamladılar” dedi.

6 TON KAĞITTAN TASARRUF ETTİK

Elektronik siteme geçişle birlikte kağıttan ve zamandan tasarruf ettiklerinin altını çizen Yağmur, "Elektronik teşkilat temayülüyle bilgisayar sistemi üzerinde temayülümüzü gerçekleştirdik. Sistemimizi salona kurduk. Oy kullanan teşkilat mensupları sistemin başına geçtiğinde ilk olarak anketi tamamladı. Ondan sonra da belediyede görev yapmasını istediğiniz 2 ismi yazdı. E-başvuru ve e-temayül bize çok önemli şeyler kazandırdı. İşlemlerimiz böylece çok hızlandı. Böylece hem zamandan hem de kağıttan tasarruf ettik. Yaptığımız araştırmalar sonucunda e-başvuru ve e-temayül sonucunda 6 ton kağıt tasarrufu sağladık. Bu da bizim için önemli bir kazanımdır. 30 adet bilgisayarda e-temayül işlemi çok seri bir şekilde gerçekleşecektir” diye konuştu.

DEĞERLENDİRMELERİ GENEL MERKEZİMİZ YAPACAK

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, e-temayül yoklamasının yoğun katılımla bayram havasında geçtiğini belirterek, "İlk kez temayül yoklamamızı elektronik sistemde yaptık. Parti olarak her zaman yeniliklere açığız. Elektronik sisteme geçiş ile birlikte 6 ton kağıt tasarrufu sağlandı. 30 bilgisayarda oy kullanıldı. Oy kullanan herkese görevliler tarafından kart okuyucular verildi. Kabinlerin önünde kuyruk oluşmadı. Bir kişi yaklaşık 15-20 saniye de oyunu kullandı. E-temayülde değerlendirme ve oy kullanımı yapıldı. Tüm aday adaylarımıza teşekkür ediyorum. Sonuçlar anında Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın önüne düşüyor. Değerlendirmeleri genel merkezimiz yapacak" dedi. Temayülün rahat ve güzel bir ortamda bayram havasında geçtiğini dile getiren Başkan Karaduman, "Bizim parti olarak organizasyonlarımız hep böyle güzel olmuştur. Biz gönüllere giren ve milletimiz ile büyük hedeflere koşan partiyiz. Herkes güvenli ve güzel ortamda oyunu kullandı.  Kimsenin töhmet altında kalma gibi bir durum söz konusu değil. Bu dönemde aday adayı olan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bu bir cesaret göstergesidir. Sahadalar ve çalışıyorlar. Genel merkezimiz değerlendirmesini yapacak" dedi.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER