AK Parti Samsun'da gözler Erdoğan'da

MHP'nin 24 Haziran milletvekili adaylarını açıklamasının ardından gözler ittifakın büyük ortağı AK Parti'ye çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hafta sonunda listelere son şeklini vermesinin ardından, liste pazartesi günü Yüksek Seçim Kurulu'na sunulacak

AK Parti Samsun'da gözler Erdoğan'da

MHP'nin 24 Haziran milletvekili adaylarını açıklamasının ardından gözler AK Parti'nin pazartesi günü Yüksek Seçim Kurulu'na sunacağı listeye çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan önümüzdeki iki gün içerisinde listelere son şeklini verecek, ardından da aday listesi pazartesi günü YSK'ya sunulacak.

LİSTE İÇİN SON İKİ GÜN

AK Parti Genel Merkezi'nde ilk komisyonun 27'ye düşürdüğü aday adayı sayısı, son elemeyle 18 olarak şekillenirken, 18 isim de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önünde değerlendirilecek. Milletvekili aday adayları adeta Ankara'yı mesken tutarken, hiçbir aday adayına 3'ncü kattan yukarıya çıkmasına izin verilmediği belirtiliyor. Mevcut vekillerin tamamının 18 aday adayı içerisinde yer aldığı belirtiliyor.

ERDOĞAN BÜYÜK DEĞİŞİM İSTEDİ

AK Parti kulislerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'büyük değişim isteği nedeniyle' alternatif isimlerin de listeye konulduğu kulislerden sızıyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan'ın dışında bir kadın aday adayı daha listede yer alacağı belirtilirken, ayrıca temayülde iyi sırada çıkanlara da listede yer verildiği bilgileri geliyor. AK Parti milletvekili aday listesinde bölgesel dengelerin korunduğu belirtilirken, listeden çıkarılacak milletvekillerinin yerine ise aynı bölgeden isimlerin yer alacağı da ifade ediliyor. Öte yandan tepki çeken aday adayları ya da milletvekillerine Erdoğan'ın listede yer vermeyeceği 'o konulara dikkat edin' diye üst kurula talimat verdiği de yoğun olarak konuşuluyor. 

Gülsüm Atik-Gazete Gerçek
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER