Ak Parti MYK'sının Renkli Adı!

Binali Yıldırım’ın A Takımında yer verdiği Konya Milletvekili Ahmet Sorgun Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan yardımcısı oldu.

Ak Parti MYK'sının Renkli Adı!

Ahmet Sorgun 2010-2014 yılları arasında Ak PartiKonya İl Başkanlığı görevini yürüttü. 1 Kasım 2015 Yılında Konya’dan Milletvekili seçilen Sorgun’un bilinmeyen yönleri.

Ahmet Sorgun Konya’da tüm STK camiası ve tüm sosyal çevresince Ahmet Abi olarak anılır ve Konya’lının Ahmet Abisi diye Lakap almıştır.

Siyaset öncesi Konya Büyükşehir Belediyesi 1. Hukuk Müşavirliği Genel Sekreter Yardımcılığı KOSKİ Genel Müdürlüğü gibi görevlerde bulundu. KOSKİ Genel Müdürlüğü döneminde bisiklet ile işe gidip gelmesi halk nezdinde büyük sempati uyandırdı.

Birçok STK nın kurulmasında öncülük ve Yöneticilik yapmış olan Ahmet Sorgun siyaset üstü bir insan Halktan biri olarak ön planda olmuştur.

Konya nın Kalfalar mahallesinde mütevazi bir evde yaşayan Ahmet Sorgun mahalle halkınca Uncu hocanın oğlu Ahmet olarak bilinir. Geldiği makamlar Ahmet Abi olgusunun hiç önüne geçemedi.

Konya İl Başkanlığı yaptığı dönemde gençliğe büyük önem vermiş yapılan her güzel çalışmayı ödüllendirmiş ve gençliğin gönlünde taht kurmuş bir isim oldu.

Mahalledeki çocukların Ahmet abisi futbol maçlarındaki takım arkadaşı olmuş bir isim. Çocuklara sevgisi bir başkadır Ahmet Sorgun’un.

İlkeli siyaset ve söylemleri olan bir siyaset tarzı olan Sorgun’un ‘’ Sen ben yok biz varız’’ ‘’Koltuktan güç alan değil bulunduğu makama güç katan olmalıyız’’ gibi söylemleri siyaset camiasında dillere pelesenk olmuştur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER