AK Parti'de Samsun'da danışma meclisi toplantısı

AK Parti'nin her ay gerçekleştirdiği danışma meclisi toplantılarının Havza ve Çarşamba istişare ve değerlendirme bölümü tamamlandı.

AK Parti'de Samsun'da danışma meclisi toplantısı

 AK Parti Havza İlçe Danışma Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıda, AK Parti'nin kuruluşundan bu yana çeşitli kademelerinde görev aldığını söyledi.

AK Parti kurucu ilçe başkanı olarak başladı bu yolda belediye başkanlığının nasip olduğunu anlatan Özdemir, "Böyle önemli ve büyük bir ailenin parçası olmak benim için onur ve gurur kaynağı." dedi. 
Özdemir, yerel seçimlerinin ardından hızlı bir planlama sürecine girdiklerini dile getirerek, "Öncelikle mali disiplin ile ayağı yere basan, ilçemize önemli katkılar sağlayacak projeler yaparak halkımıza ve Havza'mıza hizmet edeceğiz. Benim siyaset anlayışım, bir talep gelmeden onu tahmin ederek o hizmeti gerçekleştirmek yönünde. Bunda teşkilatımıza önemli görevler düşmekte. Bir kez daha partimizin kuruluşun 18. yıl dönümünü kutluyor, daha başarılı günlere hep birlikte ulaşmayı diliyorum." dedi. 


AK Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan da teşkilat olarak çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini vurgulayarak, "Belirli bir takvim çerçevesinde tüm mahallelerimizi ziyaret edeceğiz. Ülkemiz için birçok hizmete imza atmış bir partide görev yapmaktan gurur duymaktayım. Çarşamba ve Salıpazarı ilçelerimizde yaşanan felakette hayatını kaybedenlere de Allah’tan rahmet diliyorum." diye konuştu.

AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sedat Ayan ve Kadın Kolları Başkanı Zeliha Tufan'ın selamlama konuşmalarının ardından Ak Parti Samsun İl Başkan Yardımcısı Hilmi Eker de konuştu.

Konuşmaların ardından gündem maddeleri görüşüldü.

ÇARŞAMBA DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI 

Samsun'un Çarşamba ilçesinde AK Parti İlçe Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı.

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Çarşamba Göl Restoran'da düzenlenen toplantıda, partilerinin 18. kuruluş yılını kutladıklarını söyledi.

Son dönemde iki ayrı selle karşı karşıya kalındığını hatırlatan Köktaş, "İlkinde şükür olsun, can kaybımız olmadı, ekinlerimiz zarar gördü ama ikincide maalesef heyelandan dolayı iki can kaybımız oldu. Kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Selde çiftçilerimizin ciddi zararları var. Bir gün sonra Çarşamba'mızın güney bölgesi de yoğun yağış aldı, çiftçimizde zarar gördü. Yaraların en kısa zamanda sarılması için çalışıyoruz. İlgili kurumlardan raporları bekliyoruz. Gelen raporların hem takipçisi olacağız hem de gerekli eylem planlarını çıkarıp bir an önce hayata geçireceğiz. Çiftçilerimizin borçlarının ertelenmesi gibi çalışmalarımız da var." dedi.

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı da Salıpazarı ve Terme'de yaşayan selde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dileyen Kırcalı, "Su baskınlarını temelinden çözmek için milletvekilleri olarak çakışmalar yapacağız. Artık Türkiye eski Türkiye değil. Cumhurbaşkanımızın yaptıklarını nesillere anlatmamız gerekiyor." ifadesini kullandı.

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan ise bir başkan yardımcısı belirlediklerini, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve milletvekilleri ile iletişim halinde çalıştıklarını anlattı.

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, toplantının hayırlara vesile olmasını dileyerek, "Ağustos ayı Türk milleti için zaferlerle dolu bir aydır. Seçimleri Çarşamba'da iftihar edeceğimiz bir tabloyla, yüzde 75 oy oranı ile tamamladık. Bu yolculukta kılcal damarlarda görev yapan mahalle başkanlarımızı tebrik ediyorum." diye konuştu.

AK Parti İlçe Başkanı Taner Özden de son yerel seçimlerde ilçede alınan oy oranı ile Türkiye'de ilk beşe girdiklerini belirterek, teşkilat çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Toplantıya Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Nihat Soğuk ile partinin mahalle başkanları, belediye meclis üyeleri ve kadın kolları temsilcileri katıldı.

Kaynak: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER