'60 puan' yalanı ortaya çıktı!

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş'ın avukatlıktan hakimliğe geçişte sadece AK Partililerin ve yazılı da düşük not alanların hakim yapıldığı yalanı çöktü

 '60 puan' yalanı ortaya çıktı!

Yarkadaş'ın düşük not aldığını iddia ettiği isimlerin 80'nin üzerinde not aldığı ortaya çıkarken, hakim olanlar arasında MHP başta olmak üzere diğer partilerde siyaset yapmış isimler de olduğu ortaya çıktı. 

82 PUAN ALDILAR

CHP'li Barış Yarkadaş'ın ÖSYM tarafından yapılan yazılı sınavda 60 notunu alanların atandığı iddiasına karşılık ,Yarkadaş7ın açıkladığı bazı isimlerin 80 puan aldığı ortaya çıktı. Yarkadaş'ın düşük puan aldığını iddia ettiği Sevcan karayiğit'in yazılı sınavda 82 puan aldığı ortaya çıktı. Sevcan Karayiğit'in AK Parti ile üyelik ilişkisinin bulunmadığı ortaya çıktı. 

Yarkadaş'ın düşük puan aldığı iddia ettiği Behice Çavuşoğlu'nun da ÖSYM tarafından yapılan yazılı sınavda 81 puan aldığı ortaya çıktı. 

DİĞER PARTİLERDEN İSİMLER DE ATANDI

Avukatlıktan hakimliğe geçiş sınavında atanan isimlerin AK Parti'liler olduğu iddiasının gerçek dışı olduğu ortaya çıktı. Daha önce MHP'de il Başkanlığına aday olan D.Ö'nün de hakim olarak atadığına dikkat çekildi. Hakim olarak atanan isimler arasında MHP, Saadet Partisi ve sosyal demokrat görüşleri ile bilinen isimler olduğu belirtildi. 

Yarkadaş'ın hakim olarak atananların yüzde 90'nın AK Parti'li olduğu iddiasının gerçek dışı olduğu belirtiliyor. Atanana hakimlerin avukatlıktan hakimliğe geçen isimler olduğu, avukatların da siyasi partilerde siyaset yapmalarına engel bulunmadığına dikkat çekiliyor.     

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER