5 çocukla vekilliğe yürüyor

AK Parti Ankara 3. Bölge Milletvekili adayı Asuman Erdoğan, ilçelerde yoğun bir seçim çalışması yürütüyor.

5 çocukla vekilliğe yürüyor

Geçmiş yıllarda İngilizce öğretmenliği yapan, siyasete AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyeliğiyle adım atan Asuman Erdoğan daha sonra 5 dönem de partinin ana kademesinde MKYK üyeliği yaptı. 24 Haziran seçimlerinde Ankara’dan milletvekili adayı gösterilen beş çocuk annesi Asuman Erdoğan, seçim çalışmalarını anlattı.

BU AİLEDE OLMAKTAN ÇOK MUTLUYUM

“Yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Geri dönüşleri çok güzel. Farklı bir sima bekliyorlar ama oturup konuştuklarında şaşırıyorlar. Her gittiğimiz yerde sıcaklık başlıyor, güzel sonuçları oluyor. İddialı olmasın ama beklentilerinin dışında bir aday olduğumu düşünüyorum. Biraz da kadın olduğumuzdan dolayı avantajlıyız. Bu dönem listemizde çok sayıda kadın adayımız var. Verilen bu imkânı güzel değerlendirip daha fazla kadını Meclis’e taşımayı sağlayacağız. AK Parti teşkilatları, özellikle kadın kolları gerçekten bir başarı hikayesi. Canla başla çalışıyorlar. Partimiz gerçekten bir aile. Bu ailede olmaktan çok mutluyum.

TECRÜBEMİZİ ANKARA İÇİN KULLANACAĞIZ

Geçmişte eğitim kurumlarının ve öğretmen kalitesinin artırılması için kendi aramızda oluşturduğumuz gruplarımızla çalıştık. Dil eğitimi için sistemler geliştirdik bunlar üzerine çalışmalar yapacağız. Doğumsal hastalıklara karşı toplumu aileleri bilinçlendirmeye yönelik çalışmalar yürütmüştük, yine geliştirerek sürdürmeyi hedefliyorum. Örneğin bazı doğumsal hastalıklarda bazı hastaneler özelleştirilebilir. Tüm tecrübelerimizi Ankara için kullanacağız. Her kesimin talepleri var. Bütün istekleri tek tek not alıyoruz. Çevre ilçelerde ekonomik gelir anlamında katkı sağlayacak projeler geliştireceğiz.

ÜLKEYE OLAN BORCUMU ÖDEMEK İSTİYORUM

Ankara’nın birçok ilçesinin yeterince değerlendirilemediğini düşünüyorum. Turizm potansiyeli olanların daha fazla geliştirilmesi için çalışacağız. Burada ürettikleri ürünlerin pazarlanması açısından daha fazla şeyler yapılabilir. İdealist insanların realist insanlardan daha çok olması gerektiğini düşünüyorum. İnşallah ideallerimizi gerçekleştirebiliriz. Biz üç kardeş, devlet parasız yatılı okuduk. Annem hep ‘devlet olmasa okuyamazdınız’ derdi. Ben bunu bir borç olarak da görüyorum. Ülkemin bana kazandırdıklarını tekrar ülkeme hizmet ederek ödemek istiyorum. İnsanların gösterdiği sevgi de o borcun üstüne eklendi.”

BEŞ ÇOCUĞU DUYAN ŞAŞIRIYOR

Seçim çalışmaları esnasında vatandaşların beş çocuklu olduğunu öğrendiklerinde şaşırdıklarını belirten Asuman Erdoğan, “Seçim çalışmalarında bir ağabeyimiz şaka yollu, ‘Ben de aday adayıydım senin benden ne farkın var sen aday oldun’ dedi. Partide uzun süre çalıştığımı söyleyerek yaptığım görevleri anlattım. ‘Yok bunlar beni ikna etmedi’ dedi. Kaç çocuğun var dedim 3 cevabını verdi. Benim 5 tane var dediğimde ‘pes ediyorum senin hakkınmış’ dedi. Beş çocuğum olduğumu söylediğimde şaşırıyorlar ve etkileniyorlar. Seçim çalışmalarımla ilgili küçük olanlar çok farkında değil ama büyük oğlum biraz farkında. Bazen ‘anne sen daha çok çalışacaksın’ diyor. Ama ‘sen mecliste olacaksın’ diyerek gurur da duyuyor. Okulu tatil olunca seçim kampanyama da eşlik etmek istiyor, götüreceğim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2018, 09:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER