SAMSUNSPOR’UN KALESİNDE SORUN YOK

Eskiler, ‘futbolda kaleci takımın yarısıdır’ derler.

Aslında bu deyimle kalecinin futbolda ne kadar önemli olduğunu vurgulamak istemişler.

Samsunspor’un geçen sezon küme düşmesinde hatırlarsanız elinde ikinci bir iyi kalecisinin olmamasının büyük etkisi olmuştu.

Zira Furkan Köse’nin yedeği Yunan kaleci Sifakis, zaman zaman mecburiyetten görev yaptığı maçlarda yediği son derece hatalı gollerle adeta Samsunspor’un kaderini belirlemişti…

Örneğin deplasmandaki Gaziantepspor maçında yediği hatalı gollerde olduğu gibi.

Demek istediğim o ki sezon başı Furkan Köse’nin yanına alınan ikinci kaleci Ahmet Altın görev verildiği ligin 8. haftasından bu yana kalesinde çok iyi maçlar çıkardı.

Hatırlarsanız ligin 8. haftasında Furkan Köse’nin sakatlanmasının ardından deplasmanda oynanacak kritik Bodrum Belediyesi Bodrumspor maçında kaleyi teslim alan Ahmet Altın, sonrasında oynadığı 10 karşılaşmada öncelikle arkadaşlarına güven veren ve son derece soğukkanlı görüntüsü yanı sıra tam bir profesyonel sporcu izlenimi verdi.

Ayrıca son derece kritik Sarıyer ve Sakaryaspor deplasmanlarında yaptığı hayati kurtarışlarla maçın skoruna bire bir tesir ettiğini gördük.

Gerçekten sezon başında transferin son günlerinde alınan Ahmet Altın, Samsunspor adına 10 numara bir kazanım oldu.

Haa şu an oynamasa da Furkan Köse’nin de asla hakkını yemeyelim.

Bu genç kardeşimin Samsunspor’un altyapısından yetişen son derece düzgün karakterli ve iyi bir kaleci olduğunun da hemen belirteyim…

Bana göre bırakın TFF 2. Lig’i halen TFF 1. Lig’in bile sayılı iki bilemedin üç en iyi kalecisinden biri olduğunu çok rahatlıkla iddia edebilirim.

Bugün Samsunspor onu bırakmaya kalksa her takım onu transfer etmek için sıraya girer.

Kırmız- beyazlı takımın son olarak geleceğe yatırım amaçlı birde Erbaspor’dan genç kaleci Nurullah Aslan’ı kadrosuna katması sanırım kulüp olarak kaleci sorununu uzun vadede çözmüş olması   anlamına da geliyor.

Yani görünen o ki Samsunspor’un uzun süre kalesinde sorun yok arkadaşlar…

YORUM EKLE