SAMSUNSPOR’UN FİZİK GÜCÜ

Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, Utaş Uşakspor karşılaşması sonrası bir gazeteci arkadaşın sorusuna beklenmedik bir cevap verdi.

Gazeteci arkadaşım Samsunspor’un maçın son bölümlerinde Utaş Uşakspor karşısında çok zorlandığını hatırlatarak, kendisine bu konuda düşüncelerini sordu.

Başkan Uyanık aynen şöyle cevap verdi:

“Adım Hıdır elimden gelen budur.”

Şimdi soruyorum sizlere bu deyim hangi anlama geliyor.

Ya Samsunspor’un futbolcu kadro kalitesi bu kadar demek istiyor.

Ya da Taner Taşkın’la ancak bu kadar oluyor demek istiyor.

Ben Samsunspor’un futbolcu kadro kalitesinden çok oynadığı karşılaşmaların özellikle son bölümlerinde takım olarak fizik ve kondisyon açısından yetersiz olduğu için zorlandığı görüşündeyim.

Dikkat ettiyseniz sezon başından bu yana Samsunspor’da bi çok kaliteli futbolcunun kondisyon ve fizik gücünün bir türlü istenilen seviyeye çıkarılamaması nedeniyle sahada kendilerinden beklenen gerçek verimi gösteremediği görüyoruz.

Bunların başında Bahattin Köse geliyor.

Bu futbolcunun son haftalarda bırakın futbol oynamayı ayakta duracak hali yok.

Yine sezon başından bu yana Erhan Şentürk’ün bir türlü beklenen verimi gösterememesinin nedeni malumunuz fizik gücünün yetersizliğiydi.

Geçen yıl Bandırmaspor’da 19 gol atan söz konusu bu futbolcu, 15 hafta sonra daha yeni yeni kendini toparlamaya başladı.

Muhammet Beşir’in de bu anlattıklarımdan farkı yok.

Öte yandan özellikle son haftalarda fizik gücü bakımından düşüşte olan futbolcular arasında Erhan Kartal, Kubilay Yavuz, Oğuz Gürbulak, Samet Asatekin gibi isimleri sayabilirim.

Ayrıca sezon başında büyük umutlarla transfer edilen hepimizin kalitesiyle bildiği futbolcu İrfan Başaran son haftalarda yine fizik gücü ve kondisyon açısından düşüşte olan futbolcular arasında dolayısıyla da kaç haftadır takımında sonradan bile oyuna giremiyor.

Tüm bunların nedeni Samsunspor’un sezon başı Erzurum Kampı’nda futbolculara gerekli yüklemelerin yapılamamasıdır.

YORUM EKLE