‘SAMSUNSPOR KAZANIR’ DİYORUM YETER Kİ…

Samsunspor Teknik Direktörü Taner Taşkın’ın pazar günü son derece kritik Sakaryaspor maçına nasıl bir ilk 11 tercihiyle çıkacağı şimdiden merak konusu.

Çünkü son haftalarda Erhan Şentürk’ün biraz olsun form yakalaması ister istemez son oynanan Manisaspor maçının kadrosuna bazı değişikliklere neden olmuştu.

Bu değişiklik hatırlarsanız sağ kenarda son haftalarda bulduğu forma şansını iyi değerlendiren ve etkili bir futbol oynayan Enes İslam İlkin’le yapılmış, bu futbolcu yerine aynı bölgeye Erhan Şentürk kaydırılmıştı.

Ancak Manisaspor maçında ilk 11’de görev verilen Erhan Şentürk’ün bu maçta gol atmasına rağmen halen fizik gücü kalitesinin istenilen seviyede olmadığı görülmüştü.

Lafı fazla uzatmadan benim Sakaryaspor maçında aklımdan geçen ilk 11’i sizlere söyleyeyim...

Malumunuz kaleci ve defans 4’lüsü artı önlerindeki iki ön libero değişmeyecek.

Sonrasında orta sahanın sol kenarında Samet Asatekin diğer sağ kenarında Enes İslam İlkin ortalarında yani forvet arkasında elbette Kubilay Yavuz ön de tek forvet Bahattin Köse diyorum.

Yani topla süratli ve dripling özelliği olan bu futbolcular Sakaryaspor’un Samsunspor kalesine çok adamla gelmesini büyük ölçüde önler.

Haa Sakaryaspor çok adamla gelirse de bu kez söz konusu bu futbolcularımız rakip defansı her seferinde bir uzun topla az adamla yakalarlar.

Sanırım ne demek istediğim anlaşılmıştır.

Yani Sakaryaspor defansını bu futbolcular sürekli tehdit altında tutarlar.

Ancak Samet Asetekin, Enes İslam İlkin ve Bahattin Köse’nin hatta Kubilay Yavuz’un bile top rakipteyken mutlaka kendi defanslarına yardım etmesi, Sakaryaspor’u kendi 2. bölgelerinden hazırlık pasları sırasında rahat hücuma çıkarmaması için sürekli pres yapmaları gerekir.

Başka deyişle Samsunspor’un bu maçta takım olarak kompakt bir futbol ortaya koyması bana göre galibiyeti getirir.

Açık söylüyorum Samsunspor takımı deplasman bile olsa Sakaryaspor’u yenebilecek kadro kalitesine sahiptir.

Yeter ki sahaya doğru ilk 11 tercihi ve doğru taktik anlayışıyla çıkılsın.

YORUM EKLE