O organların biri de Samsun'a gönderildi

Bayburt'ta 3 gğn önce beyin ölümü gerçekleşen kadının organları, başka hayatlara can olacak. Kadının organları Samsun-Ankara-Malatya'da tedavi gören hastalara nakledicek.

O organların biri de Samsun'a gönderildi

Bayburt'ta önceki gün beyin ölümü gerçekleşen kadının organlarını yakınları bağışlama kararı aldı. Bunun üzerine organların bağışa uygun olmasının ardından hastane yetkilileri Organ ve Doku Nakli Koordinatörlüğü ile görüştü. 

Malatya'dan Bayburt'a gelen hekimler, başarılı operasyonun ardından hayatını kaybeden hastanın karaciğer ve iki böbreğini aldılar.

Böbreklerden biri Samsun'a gönderildi

Alınan bu organlardan karaciğeri hava ambulansı aracılığıyla Malatya'ya, Böbreklerinden biri Samsun'a diğeri de Ankara'ya gönderildi. 

İl Sağlık Müdürü İlker Hancı, "3 gün önce beyin kanaması şikayetiyle hastanemize gelen hastamızı ikinci seviye yoğun bakıma aldık. Bütün gerekli tedaviler yapıldı. Ancak hastanın dün öğlen saatlerinde beyin ölümü gerçekleşti. Biz de hemen organ bağış merkeziyle görüşerek organ bağışını bugün itibariyle yapıyoruz. Malatya’dan gelen ekip tarafından şu anda bağışlanan organlar alınıyor. Ve sağ böbreği Ankara’ya, sol böbreği Samsun’a, karaciğeri ise Malatya’daki ihtiyaç duyulan, organ yetmezliği bulunan hastaya nakledilecek" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2018, 18:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER