Kuruyan cildinizi hasta etmeyin

Cildiye Uzmanı Dr. Fikret Kaya, özellikle sonbahar ve kış aylarında yaşanan cilt kuruluğu için kullanılan besleyici ve koruyucu maddelere karşı uyardı.

Kuruyan cildinizi hasta etmeyin

Özellikle sonbahar ve kış aylarında yaşanan cildimizdeki kuruluk hissinin ortaya çıkma nedenlerinin başında cildin yetersiz nemlendirilmesi gelmektedir. Bu gibi durumlarda cildin tek ihtiyacı olan ve cildi derinlemesine nemlendiren, besleyici ve koruyuculardır. Fakat bu maddeleri de alırken mutlaka doktor gözetiminde kullanmak gerekiyor. 
Büyük Anadolu Hastanesi Cildiye Uzmanı Dr. Fikret Kaya, "Besleyici ve koruyucu maddelerin formülünde yer alan içerikler sayesinde cilt kuruluğunu ortadan kalkıyor, kuruluk nedeniyle ciltte oluşan rahatsızlık hissini gideriyor. Aynı zamanda cildi dış etkenlere karşı koruyan bu maddeler sayesinde soğuk havaların yıpratıcı etkisine karşı koruyucu bir etki sunuyor” dedi. 

“Reklamlara aldanmayın” 
“Reklamlara aldanmayın” uyarısında bulunan Dr. Fikret Kaya, “Özellikle kadınların kullandığı bu maddeler içindeki kimyasallar yüzünden dikkat edilmesi gerektiğini de hatırlatmak istiyorum. Doktorunuzun tavsiye edeceği ve kullanma şeklini anlatmadan bu tür maddeler cildimize sağlık getireceği yerde zararda getirebileceğini unutmamak gerekiyor. Son dönemlerde televizyon, internet ve sosyal medya üzerinden kaliteli ürünü uygun fiyata veriyoruz gibi reklamlara aldanmak yerine doktorunuzun tavsiye edeceği yerlerden alınmasına da dikkat edilmesi gerektiğini de hatırlatmak istiyorum" diye konuştu. 

Kaynak: İHA

Erkan Kaya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER