Kadının rahminden 4 kilo kitle çıktı

Ordu'da yaşayan 46 yaşındaki Hatice Korkmaz'ın rahminden çıkan 4 kiloluk kitle şaşırttı.

Kadının rahminden 4 kilo kitle çıktı

Karnındaki şişlik ve gaz şikayeti nedeniyle hastaneye kaldırılan 46 yaşındaki Hatice Korkmaz'ın rahminden çıkan kitle şaşırttı.

Tam 4 kilo ağırlığında olan kitle sağlık ekibinin başarılı operasyon ile miyom çıkarılarak hastanın eski sağlığına kavuşması sağlandı. 

Ameliyatı gerçekleştiren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Süheyla Çetintaş, Rahim dokusundaki kas tabakasından beslenen iyi huylu tümörlere miyom adı verilir. 46 yaşında 2 normal doğum yapan hastamızın karnında son 2 aydır fark ettiği bir şişlik mevcuttu. Yaptığımız tetkikler sonucunda, hastamızın tüm rahim dokusunu saran ve bütün karın içini dolduran miyom dokusu tespit ettik. Bunun üzerine hastamıza TAH-BSO (rahmin karından yapılan kesiyle tümden çıkarılması ve rahimden yumurtalıkların her ikisinin de birden alınması) işlemi yapılarak kitleyi başarılı bir şekilde çıkardık. Miyom 4 kg ağırlığındaydı. 9 aylık gebelik büyüklüğünde olduğunu söyleyebiliriz. Artık hastamız sağlıklı bir şeklide, şikayetlerinden kurtulmuş olarak günlük yaşamına devam edebilecek durumdadır” dedi.

Kaynak: İHA
 

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2018, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER