Deniz Tuzunun Faydaları

Dr.Gönül Ateşsaçan, yaz sorunu olarak da bilinen selülite karşı deniz tuzunun faydasının saymakla bitmediğini söyledi.

Deniz Tuzunun Faydaları
Dr. Gönül Ateşsaçan, kızgınlık ve öfke durumunda vücutta serotonin hormonunun azaldığını, dolaşımın zayıfladığı ve özellikle bölgesel yağlanmaya müsait (karın, kalça ve uyluk) bölgelerde yağlanmada artış, dolaşımda azalma ve bunun sonucunda selülit olduğunu anlatarak, "Yapılan son çalışmalar göstermiştir ki; şişmanlığın, kilo almanın, dolaşım bozukluğunun beyinde bir kodu var. Eğer sürekli öfkeli ve kızgın olursak, daima haksızlığa uğradığımızı düşünürsek, sürekli yağlı ve katkılı gıdalarla beslenirsek, egzersiz yapmazsak; bu kodlar aktifleşerek dolaşım bozukluğuna ve selülite sebep oluyor diye konuştu.

SELÜLİT İÇİN BİTKİSEL TEDAVİ

Dr. Gönül Ateşsaçan, daha sonra şunları kaydetti; "40-50 dakika yürüyüş yapıldıktan sonra , vücudumuz ısınmışken ham ipek kese ile dairesel hareketlerle ( her bir bölgeye 5'er dakika olmak üzere karın, kalça ve uyluk kısımlarına masaj yapılmalı). Ardından yine aynı bölgelere 5'er dakika yine dairesel hareketlerle 10 damla özel karışım ile masaj yapılmalıdır.

Özel Karışım İçin Gerekenler: Deniz tuzu 1 kg, Yarım limonun suyu, 1/2 kahve kaşığı portakal yağı,4-5 damla biberiye yağı,1 çay kaşığı zencefil, yarım çay kaşığı lavanta, 1 çay kaşığı yeşil çay , 10 damla greyfurt suyu, 10 damla havuç suyunu bir kapta karıştırın. Bu karışım kullanılacağı bölgeye göre miktarı değişebilir. (Bu karışım aynı oranlarda artırılarak çoğaltılır ve 1 hafta dolapta bekletilerek kullanılabilir)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER