Cildinizdeki Sarkmalar İçin Bitkisel Yöntemler

Bitkisel çözümler hem cildinizin yerçekimi ile girdiği savaşta korurken hem de cildinizde beklemediğiniz ışıltılar yaratabiliyor. Nasıl mı? Bu sorunun cevabını haberimizin detaylarında bulabilirsiniz.

Cildinizdeki Sarkmalar İçin Bitkisel Yöntemler
Cildiniz sizin isteklerinize uyum göstermiyor olabilir. Ancak yıllara karşı koymak sizin de bildiğiniz gibi pek mümkün değil... Peki ciltteki sarkmalar için ne yapılabilir?Sıkılaşmış bir görüntüye sahip olmak mı istiyorsunuz? 

İstediğiniz kadar krem kullanın, makyajınızı çıkartmadan yatmayın yine de cildinizde kırışıklıklar oluşmasını engelleyemezsiniz. Bu durum kadınları bitkisel alana oldukça yönlendirmiş durumda. Biz de haberimizde hem cebinize sahip çıkıyor, hem de doğal yöntemlerle cildinizi nasıl uzun süre koruyabileceğinizi anlatıyoruz.


Kuru ciltler için;

Buz kabına süt koyup dondurun. Donmuş sütleri her gün cildinizde dolaştırın.


Yağlı ciltler için,

Maden suyuna yarım limon sıkıp buz kabında dondurun. Donmuş maden suyunu her gün makyaj öncesi cildinizde dolaştırın. Böylece gözeneklerinizin sıkışmasını ve cildinizin sarkmasını engellemiş olursunuz.


Yaşlanmış ciltler İçin,

Bir çorba kaşığı öğütülmüş badem unu, bir yumurta sarısı, bir tatlı kaşığı tatlı badem yağı ve 20 damla limon suyunu karıştırıp cildinizde 20 dakika bekletip temizleyin.


Karma ciltler için,

Bir çorba kaşığı havuç suyu, bir çorba kaşığı susam yağı ve bir tatlı kaşığı polen tozunu karıştırın. Cildinizde 20 dakika bekletip yıkayın.


Hassas ciltler için,

Hepsinden bir çay kaşığı olmak üzere, bal, gliserin ve yulaf ununu karıştırın. 20 dakika cildinizde bekletin.

Bu yöntemler hem cildinizin nefes almasını sağlayacak, hem de sizi sağlıklı ve ışıltılı bir görünüme kavuşturacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER