Bahar Yorgunluğundan Kurtulun

Mevsim dönüşlerinde hissedilen ruhsal ve bedensel sorunlar bahar keyfine gölge düşürebiliyor.

Bahar Yorgunluğundan Kurtulun

Neden kendimizi hep yorgun hissediyoruz? Daha iyi hissetmek ve bahar yorgunluğundan korunmak için neler yapacağımızı biliyor muyuz?

BAHAR YORGUNLUĞUNA YENİK DÜŞMEYİN

Bahar yorgunluğu ile başa çıkmanın en önemli yolu iyi ve dengeli beslenmeden geçiyor. Bol bol su içmek, sebze ve meyve tüketimini artırmak, akşam öğünlerinde az yağlı, hafif beslenmek, kahve, çay, kola, kakao gibi kafeinli içeceklerden uzak durmak enerjinizi yerine getirecek ve bahar yorgunluğuna karşı güçlü kalmanıza yardımcı olacaktır.

BAHAR YORGUNLUĞU DEYİP GEÇME!

Uzmanlar, İlkbaharla birlikte havadaki elektrik yükünün arttığını söylüyor. Uzmanlar, küçük kasabalarda ve doğayla iç içe olan yerlerde havadaki pozitif iyonların artmasının, insana zindelik verirken, İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerimizde negatif iyonların artmasından dolayı, Bahar Yorgunluğu Sendromunun arttığını söylüyor. Uzmanlar bunun yanında, cinsel isteksizlik, cinsel güçsüzlük, genel bir bitkinlik, güçsüzlük, yorgunluk, isteksizlik, uykusuzluk, huzursuzluk, gerginlik, duygusal iniş çıkışlar, iştahsızlık, eklem ağrıları gibi şikayetlere yol açabileceğini ifade ediyor.

BAHAR YORGUNLUĞUNDAN KURTULMAK İÇİN ÖNERİLER:

1. Az ve sık yiyin.

2. Günde en az 8 bardak su içiniz.

3. Bol sebze ve meyve yiyiniz.

4. Hergün yarım saat yürüyüş veya egzersiz yapın.

5. Şekerli ve unlu gıdalardan uzak durun.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER