NE ÖLDÜK NE DE GÜLDÜK!

Hani bir tabir vardır öldürmez de güldürmez de diye.

Bu ligde bir puanın çok anlamlı olduğunu düşünen ve sıklıkla bunu dile getiren bir futbolsever olarak geçen haftaki Antep mağlubiyetinden sonra bu maçtan 3 puan beklentim açıkçası daha yüksekti.

Futbolcuların geçen hafta oluşan yaraları bu hafta taraftar önünde pansuman etmek adına gerek psikolojik gerekse fiziksel açıdan daha enerjik bir görüntü içerisinde olacağını düşünüyordum.

Açıkçası maçın özellikle ikinci yarısının kısmen bazı bölümlerinde bunu gördüğümü söyleyebilirim.

Boluspor maça tahmin ettiğimiz gibi Samsunspor’un iç saha performansı ve topladığı puanları baz alarak kontrollü ve denge futbolunu ön planda tutarak başladı.

Açıkçası bizim de etimiz ve budumuz belli.

İç sahada tribünlerde bulunan az sayıda Samsunspor sevdalısının takımı ateşlemesi ile Samaras, Enes ve önde Ayite’nin bireysel oyun kaliteleri ile pozisyon üretme arayışına girerek arzuladığımız puanları getirecek golü bulmak.

Peki skoru değiştirebilecek pozisyonları buluyor muyuz???

Kısmen evet.

Samaras’ın direkte patlayan kafası ve tribünün en uzak köşesindeki taraftarın bile bir saniye tereddüt etmediği penaltı pozisyonları gerçekten bize bugün hayati anlamda önemli 3 puanı getirebilecek nitelikteydi aslında.

Fakat olmadı.

Ayite’nin henüz ilk yarının ortalarında sakatlığının nüksetmesi ile oyunda değişiklik yapmak zorunda kalan sayın Durmuş’un Ayite-Kenan değişikliğini taraftarın yadırgadığını söyleyebilirim.

Göksu’nun fizik kalitesi ortadayken hücum yönü çok zayıf olan Kenan tercihi ile sayın Durmuş galiba 1 puandan da olmayalım diyerek taraftarın acımasızca eleştirdiği İpekoğlu ile aynı eğilimi gösterdi diyebilirim.

Bu lig maalesef böyle kısır bir lig ve özellikle bizim gibi kadro zafiyeti üst düzeyde bir takımsanız ben isme bakmaksızın antrenörün cesurca hamleler yapmasını açıkçası beklemiyorum.

Fakat sayın Durmuş ‘un artık farkını ortaya koyması gereken haftaların geldiğini düşünüyorum.

Allah'tan rakipler puan kaybetti ve bu haftayı düşme potasının üstünde ufak bir puan farkıyla da olsa kapamayı başardık.

Benim en çok dikkatimi çeken hususlardan birisi ise kadroda kulübede oturacak oyunculara yönelik istikrarlı bir tercihin olmayışı.

Geçen hafta süre alan oyuncu bir bakıyorsunuz ki bir hafta sonra kadroda değil.

Ya da sakatlığının bulunduğu söylenen oyuncu kadroda.

Açıkçası bu kadar kritik haftalarda doğru tercihler ve doğru hamleler ile umarım sakatlık ve cezalıların olmadığı haftalara şahit oluruz.

Bu arada maçın hakemi ile ilgili yapılacak çok fazla yorum olmasına rağmen kısaca Samsunspor ya da rakipleri fark etmez daha dikkatli olmaları ve gördükleri pozisyonları cesurca çalmaları gerekir.

Ligde her puan kritik, hiçbir takımın bu yarışta bir orta hakemin nefesinden çıkacak yanlış bir düdükle yarıştan kopması adil olmaz.

YORUM EKLE