Yeni KHK ile birlikte Evlilik Programları kaldırıldı

 Ohal kapsamında 2 yeni KHK resmi gazetede 29 nisan tarihinde yayımlandı. KHK'larla birlikte göreve iade, ihraçlar ve kurumlarla ilgili detaylar var.

Yeni KHK ile birlikte Evlilik Programları kaldırıldı

2 yeni KHK yayınlandı. Ohal kapsamında 2 yeni KHK resmi gazetede 29 nisan tarihinde yayımlandı. KHK'larla birlikte göreve iade, ihraçlar ve kurumlarla ilgili detaylar var. Peki evlilik programları kaldırıldı mı Pazartesi günü olmayacak mı.

29 Nisan cumartesi günü Resmi gazetede yayınlanan 2 yeni KHK yayımlandı. KHK'lara göre TBMM'de 3 Personel görevlerinden ihraç edildi. Diyanet İşleri Başkanlığından 34 Personel iade edildi. 14 Dernek kapatıldı. 5 dernek açıldı. Ancak en önemli detay evlilik programlarına geldi. Evlilik programları yasaklandı.689 ve 690 saıylı Kanun hükmünde Kararnamelerde KHK içinde en büyük değişken hiç kuşkusuz evlilik programları yayından kaldırılması oldu.

Peki bundan sonra ne olacak. Evlilik programları 1 Mayıs tarihinde yayınlanmaması bekleniyordu ( 1 mayıs nedeniyle). Ancak 2 mayıs tarihinde nasıl bir program ekrana gelecek bekleyip göreceğiz. Evlilik programlarında Esra Erol, Kısmetse olur, Zuhal Topal ve Evleneceksen Gel programlarının yayından kaldırılması bekleniyor. 

Yayınlanan KHK ile birlikte evlilik programları resmen kapatıldı. Ayrıca 3939 kamudan ihraç, 235 kamu personeli göreve iade edildi. 14 derken kapatılırken 5 dernek yeniden açıldı. Evlilik programları yasaklandı.

İşte o KHK!

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2017, 21:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER