Türk Tiyatro Devlerinden Bir İlk!

Oyuncu Demet Evgar'ın kurduğu ve 2012 yılından bu yana çok farklı ve başarılı prodüksiyonlara imza atan Pangar Tiyatro Topluluğu, dünyanın en büyük sahne sanatları festivali olarak kabul edilen Avignon Off programına kabul edildi.

Türk Tiyatro Devlerinden Bir İlk!

Ayşenil Şamlıoğlu'nun yönetiminde, Adalet Ağaoğlu'nun eseri Kozalar'la bir ay boyunca festivale konuk olacak yapım, üç yıldız oyuncuyu bir araya getiriyor.

Demet EvgarBinnur Kaya ve Esra Dermancıoğlu'nun usta oyunculuklarıyla öne çıkan yapım, birlikte üretmeyi seven birçok kadın tarafından yaratıldı. Eserdeki kahramanların isimsiz olmasıyla evrensel niteliği güçlenen metin, Fransa'da orijinal dilinde (Türkçe) oynanacak ve Fransızca elektronik üst yazı uygulaması kullanılacak.

%100 Türkiye yapımı bir eserin, yıllardır üst üste Avignon Off'un en iyi salonlarından seçilen "Entrepôt Sahnesi"nde bir ay boyunca kesintisiz olarak sahnelenecek olması, Avrupa'dan milyonlarca sanatseverin aktığı festivalde önemli bir Türkiye rüzgârının oluşmasını sağlayacak. Adalet Ağaoğlu'nun, dünya gündemini üç farklı kadının gözünden yakalayan eserinin Türkçe icra edilecek olması da, dilimizin bu büyük uluslararası organizasyonda temsili açısından önem taşıyor.

"Kozalar" Hakkında Genel Bilgiler:

"Kozalar" 7-30 Temmuz tarihleri arasında saat 19:45'te Fransa – Avignon L'Entrepôt Tiyatrosu'nda izlenebilir. Salı günleri performans yoktur.

Eser: Adalet Ağaoğlu
Oyuncular: Demet Evgar, Binnur Kaya, Esra Dermancıoğlu
Fransızcaya çeviri: Ani Haddeler Pekman
Prodüksiyon: Pangar
Koreografi: Candaş BaşMüzik: Tuluğ Tırpan
Dekor Ve Kostüm: Tomris Kuzu
Işık Tasarım: Cem Yılmazer
Ses Tasarım: Okan Yalabık

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER