Tarık Akan'ın Abisi Sert Tepki Gösterdi

Tarık Akan'ın ağabeyi Turgut Üregül, katıldığı canlı yayında cenazenin kendisine gösterilmediğini belirterek sert tepki de bulundu

Tarık Akan'ın Abisi Sert Tepki Gösterdi

Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Yeşilçam'ın sevilen ismi, usta oyuncu Tarık Akan'ın tartışmalarla gündeme gelen ağabeyi Turgut Üregül canlı yayında çok sert konuştu.

"KOMÜNİSTLERİ SEVMEM" DEMİŞTİ

Türk sinemasının efsanelerinden Tarık Akan'ın vefatının arından ağabeyi Turgut Üregül, hastane önünde yaptığı açıklamada, "Komünistleri sevmem. Benim onlarla hiçbir işim yok. Nazım Hikmet kim ya? Ben siyasetçi değilim. Nazım Hikmet'e mi soracağız bunu" ifadelerini kullanmıştı. Tarık Akan'ın oğlu Barış Zeki Üregül, amcasının bu sözlerine "Yalan yanlış iddialar atan o şahıs şov amaçlı hastanenin önünde konuşuyor" şeklinde yanıt vermişti.

"İSTEMİYORLARSA SOYADLARINI DEĞİŞTİRSİNLER"

Beyaz TV ekranlarında yayınlanan 'Söylemezsem Olmaz' programına telefonla bağlanan Ağabey Üregül, tartışmayı farklı boyutlara taşıyacak ifadelere yer verdi. Yeğenlerini sözlerinden dolayı affettiğini belirten Üregül, "Şimdi ben bu yeğenlerimi de affediyorum. Amerika'da okudular, saygıdan uzaklar biraz. Burada bir cenaze varken konuşmamaları gereken şeyleri konuştular. Ailenin beni kabul etmemesi sorun değil. Ortada bir resmiyet var. Secere dağıttım hepsine... Mahkemeler tasdik eder hepsini... Benim ailede vazifem aile büyüklerine öncülük etmektir. Yeğenlerimin hepsi Amerika'da okudu. Eğer istemiyorlarsa soyadlarını değiştirsinler" dedi.

"BANA CENAZEYİ GÖSTERMEDİLER"

Kardeşinin cenazesinin kendisine gösterilmediğini belirten Üregül, açıklamalarının devamında "Ben sağcıyım. Soyumda imamlar var. Kardeşimi dini vecibelere göre defnetmek isterdim. Ama bana hastanede cenazeyi bile göstermediler" ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER