Şehit Ailesi Teklifi Kabul Etmedi

Rüzgar Çetin'in karıştığı kazada şehit olan polis memurunun acılı ailesine "mağduriyetinizi giderelim" teklifi yapıldı

Şehit Ailesi Teklifi Kabul Etmedi

Yönetmen  Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin'in,  Beşiktaş'ta, önündeki otomobili sollarken çarptığı polis aracında ağır yaralanan Emre Tetik şikâyetinden vazgeçti ama aynı kazada şehit olan polis İsmet  Fatih Alagöz'ün eşi davadan vazgeçmiyor. Şehit polis  Fatih Alagöz'ün eşinin avukatı, ''Olaydan sonra 'şikayetinizden vazgeçin-vazgeçmeyin mağduriyetinizi giderelim' dediler. Ancak aile kabul etmedi'' ifadelerini kullandı.

OLAY NASIL OLMUŞTU?

Ünlü yönetmen  Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin,  Beşiktaş'ta lüks marka aracıyla, karşı yönden gelen polis aracıyla çarpışmış, araçtan fırlayan polis memuru İsmet  Fatih Alagöz kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Olayda polis memuru Emre Tetik ise ağır yaralanmış, vücudunda kırıklar meydana gelmişti. Kaza esnasında alkollü olduğu öğrenilen Çetin, olayın ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

22 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

İddianamede Rüzgar Çetin'in 0.90 promil alkollü olduğu ifade edilirken, "Bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne, bir kişinin yaralanmasına neden olmak" suçlarından 3 yıldan 22 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişti.  İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkan Rüzgar Çetin, "Çok üzgünüm. Geçmişi değiştirmem mümkün değil. Tek isteğim ailesinin beni affetmesi" demişti. Çetin'in tahliye talebi de reddedilmişti.

"MAĞDURİYETİNİZİ GİDERELİM"

Rüzgar Çetin'in çarptığı polis aracında ağır yaralanan Emre Tetik şikayetinden vazgeçti ama aynı kazada şehit olan polis İsmet  Fatih Alagöz'ün eşi davadan vazgeçmiyor.

Özlem  Alagöz'ün avukatı, "Olaydan sonra 'Şikâyetinizden vazgeçin-vazgeçmeyin mağduriyetinizi giderelim' dediler. Ancak aile 'davamızdan vazgeçmeyiz' diyerek kabul etmedi" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER