OMÜ 24. Ulusal Tiyatro Festivali Başladı

Ondokuz Mayıs Üniversitesinin (OMÜ) gelenekselleştirdiği 24. Ulusal Tiyatro Festivali , Güzel Sanatlar Kampüsü OMÜ Sahnesi’nde “İbiş’in Rüyası” adlı oyunla başladı.

OMÜ 24. Ulusal Tiyatro Festivali Başladı

OMÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde öğrencilerin ders dışı boş zamanlarını değerlendirme amacıyla 1990 yılında kurulan 80 topluluktan biri olan Tiyatro Topluluğu, 24 senedir aralıksız bu festivali gerçekleştiriyor. Topluluğun hâlen aktif 252 öğrencisi bulunmakta. 

1987-1988 eğitim-öğretim yılından beri düzenli olarak tiyatro oyunları sahneleyen topluluk, festivallerine ilk olarak Karadeniz Tiyatro Festivali ile başladı.  Tiyatro Topluluğu 24 yıldır Ulusal Tiyatro Festivali ile birçok tiyatro topluluğuna ev sahipliği yaptı.

Ayrıca, OMÜ Tiyatro Festivali, Türkiye’deki üniversiteler içerisinde en uzun soluklu tiyatro festivali olma özelliğini de taşıyor.

30. yılını tamamlayan OMÜ Tiyatro Topluluğunda oyunlar, Güzel Sanatlar Kampüsü OMÜ Sahnesi’nde her gün saat 14:00 ve 19:00 saatleri arasında ücretsiz sahneleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER