Leonardo DiCaprio, Kazandığı Oscar Ödülünü İade Ettti!

Başarılı oyuncu Leonardo DiCaprio, uzun yıllardır hayalini kurduğu Oscar ödülünü geçtiğimiz aylarda kazanarak kötü giden talihini yenmiş ve "The Revenant" filmindeki performansıyla ''En iyi erkek oyuncu'' dalında ödülü kazanarak Oscar'lı oyuncular listesine adını yazdırmıştı.

Leonardo DiCaprio, Kazandığı Oscar Ödülünü İade Ettti!
Yaklaşık 1 ay boyunca elinde tuttuğu Oscar ödülünü ''Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi'' ne teslim ederek ödülden ve ödülün getirdiği sıfatlardan feragat ettiğini açıkladı.

İşte o açıklama...


"Ödülü aldığım günden beri üzerine düşündüğüm ve beni oldukça rahatsız eden bir konu oldu bu. Gerek en yakın arkadaşlarıma gerekse aileme danışarak emin olmak istedim. Işıkçısından kurgucusuna, ses teknisyenlerinden figüranlarına kadar kısacası tüm set emekçilerinin eforlarının hakkının verilmediği bir sektörde çalışmak zaten oldukça üzüntü verici. Deforme olduğunu düşündüğüm Amerikan sinemasının, mafyavari eylemleriyle sektörü kendi tekelinde tutmaya çalışan saçma bir topluluğun vermiş olduğu ödülü artık istemiyorum. Çalışanlarının küçük düşürüldüğü, haklarının verilmediği ve seslerinin çıkmasına izin dahi verilmediği bir ortamda böylesine bir ödülü elimde tutmaya utanıyorum. Buna katlanamıyorum! İnsan bazen neyin doğru, neyin yanlış olduğunu geç fark ediyor. Bu yüzden ödülü Akademi'ye (Academy of Motion Picture Arts and Sciences) götürerek bizzat teslim ettim. Ödülden ve ödülün getirdiği tüm sıfatlardan feragat ettiğimi siz değerli sevenlerimle paylaşmak istedim. Beni affedin..."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER