Jon Snow Hollywood'daki Cinsiyetçilikten Yakındı

Game of Thrones dizisinde Jon Snow karakterini canlandıran Kit Harington, sanat yaşamında cinsiyetçilikle karşılaştığını ve dış görünüşü ile değerlendirilmekten rahatsızlık duyduğunu söyledi

Jon Snow Hollywood'daki Cinsiyetçilikten Yakındı

Dünyaca ünlü  Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisinde Jon Snow karakterini canlandıran  Kit Harington, sanat yaşamında cinsiyetçilikle karşılaştığını ve dış görünüşü ile değerlendirilmekten rahatsızlık duyduğunu söyledi.

''SAÇ VE GÖRÜNTÜDEN FAZLA OLDUĞUMU DÜŞÜNMEYİ SEVİYORUM''

The Sunday  Times dergisine konuşan Harington "Saç ve görüntüden fazlası olduğumu düşünmeyi seviyorum. Bu küçük düşürücü ve evet, bazı durumlarda görünüşüm nedeniyle işe alındığımı tartışabilirsiniz. Ancak sektörde kadınlara karşı olduğu gibi erkeklere karşı da bir cinsiyetçi yaklaşım var." dedi.

 

 

''ÇİFTE STANDART VAR''

Özellikle de fotoğraf çekimleri sırasında bu durumla karşılaştığını belirten Harington şu ifadeleri kullandı: "Zaman zaman fotoğraf çekimleri sırasında soyunmam istendiğinde görünüşümle yargılandığımı hissettiğim oldu. Ayrıca çifte standart var. Bir kadına da ' Bebek diye çağrılmaktan hoşlanıyor musun?' deseler, cevabı 'hayır' olur. Haklıdır da. Ben de saçım, kaslarım ve aşk hayatım hakkında soru sorulmasından bıktım. Görünüşüm için işe alındığımı hissetsem, işi bırakırdım."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER