Denizde kaybolan genç şarkıcı Onurcan Özcan kimdir?

Şile'de arkadaşlarıyla birlikte denize açıldığı fiber teknenin batması sonucu kaybolduğu tespit edilen genç şarkıcı Onurcan Özcan kimdir? 

Denizde kaybolan genç şarkıcı Onurcan Özcan kimdir?

Onurcan Özcan, Şile'de denize açıldığı fiber teknenin batmasıyla birlikte denizde kaybolduğunun bilgisine ulaşıldı.

Elde edilen bilgiler doğrultusunda, içerisinde 5 kişinin yer aldığı tekne İmrenli Koyu'ndan denize doğru açılırken, henüz bilinmeyen bir neden ötürü kıyıdan yaklaşık 300 metre açıkta alabora olduğu bilgisi saptandı. Solist, besteci ve söz yazarı Onurcan Özcan denizde kaybolurken, teknenin içerisindeki arkadaşı ise hayatını kaybetti. Bu gelişmelerin hemen arkasından Onurcan Özcan'ın kim olduğu ve hayatına dair detaylar yoğun bir şekilde araştırma konusu haline geldi.

Peki, YouTube hesabı aracılığıyla yayınladığı videoların milyonlarca kere tıklandığı genç şarkıcı Onurcan Özcan kimdir? Başlatılan arama-kurtarma çalışmaları neticesinde henüz ulaşılamayan Onurcan Özcan kaç yaşındadır? 

ONUR CAN ÖZCAN KİMDİR? HAYATI…

Genç şarkıcı Onurcan Özcan yirmi bir yaşındadır.

Solist kimliğinin yanı sıra besteci ve söz yazarıdır.

Onurcan Özcan, YouTube hesabı üzerinden paylaştığı videolar kullanıcılar tarafından milyonlarca kez tıklanmıştır.

Son zamanlarda gençler arasında popülerlik elde eden isim, Özcan, "Yaramızda Kalsın", "Yalnızlığın Ezgisi", "Çilingir", "Kibrit", "Gülümse Kadın" ve "İntihaşk" gibi seslendirdiği parçalarla geniş bir kesim tarafından tanınmaktadır.

Ünlü şarkıcı Ferhat Göçer, Twitter hesabı aracılığıyla gerçekleştirdiği açıklamada; "Son albümde "Yalnızlığın ezgisi "eserini okuduğum çok genç ve büyük yetenek Onurcan Özcan'ın Şile'de tekne kazasında kaybolduğu haberi geldi. Çok üzgünüm, umarım doğru değildir, kurtulması için dua ediyorum" şeklinde ifadelere yer verdi.

Jandarma, Sahil Güvenlik ve Kıyı Emniyeti ekipleri tarafından, Onurcan Özcan'ın bulunması adına arama-kurtarma çalışması başlatıldı. Arkadaşlarının teknede olduğunu kaydedilen Onurcan Özcan'a (21) ise aramalara rağmen henüz ulaşılamadı. Yapılan çalışmalarda, şu an için bir bulguya rastlanılamadığı belirtildi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda; Onurcan Özcan'ın bulunması için 1 Sahil Güvenlik botu,1 Sahil Güvenlik dalış timi ve 1 Sahil Güvenlik helikopteri ile KIYEM-5 ve KIYI-5 Botları tarafından müşterek arama kurtarma faaliyeti yürütüldüğü vurgulandı.

OLAY NASIL GELİŞTİ?

Elde edilen bilgiler doğrultusunda, içerisinde 5 kişinin yer aldığı tekne İmrenli Koyu'ndan denize doğru açılırken, henüz bilinmeyen bir neden ötürü kıyıdan yaklaşık 300 metre açıkta alabora olduğu bilgisi saptandı.

Tekne bulunduğu tespit edilen; Hasan Ekşi (23), Recep Gülyıldırım (26), Levent Sarı (30) ve Ulaş Sarı (23) yüzerek kıyıya çıktı. 

Bölgeye çağrılan sağlık ekiplerince, baygın olan Gülyıldırım'a ilk müdahale kıyıda yapıldı. Hastaneye kaldırılan Recep Gülyıldırım, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER