Deniz Seki Kitabı Hakkındaki İddiaları Yalanladı

Cezaevinde yaşadıklarını anlattığı ''Denizin Dibi'' kitabıyla ilgili Deniz Seki'le aynı cezaevinde olduğunu iddia eden D.Ç, ünlü şarkıcının kitabında ameliyatla kadın olduğu halde kendisinden ''adam'' diye bahsederek hakaret ettiğini öne sürerek dava açılmıştı.

Deniz Seki Kitabı Hakkındaki İddiaları Yalanladı

BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Deniz Seki hakkında özel hayatın gizliliğini ihlal iddiasıyla şikâyette bulunulduğu haberleri üzerine basın açıklaması yapma zorunluluğu doğmuştur:

Deniz Seki, kitabında cezaevinde anlatım yoluyla duyduğu hikâyelerden bazılarını kitabına yansıtmıştır; ancak bu hikâyelerde, hiçbir isim kullanılmamış veya kimliğine ilişkin hiçbir bilgiye yer verilmiş değildir. Yazılanın bir anlatım olduğunu vurgulamak için de kitapta "-miş" li ifadeler kullanılmıştır. Anlatılan kişinin kendisi olduğunu ilan eden kişi ile  Deniz Seki aynı koğuşta asla kalmamıştır, iletişimi de olmamıştır.

Anılan cezaevinde bin civarında insan kalmaktadır, şikayetçinin kitapta anlatılanın kendisini olduğunu iddia etmesi tamamen soyut bir beyandan öteye geçmemektedir. Şikayette bulunan kişi, kitaptaki anlatımın kendisi olduğunu iddia etmiştir. Kitapta yapılan anlatım ile şikayetçinin bilgileri arasında ciddi farklılıklar mevcuttur.

Deniz Seki'nin kitabından sonra bu kişinin kimliği konusunda hiçbir haber de yapılmamış, özel hayata ilişkin bir ihlal de doğmamıştır; çünkü şikayetçi ile kitaptaki anlatım yönünden hiçbir bağ yoktur, bu bağı kurmaya çalışan tek kişi de şikayetçinin bizzat kendisidir. Şikayetçi gazete haberlerinden bahsetmiş ise de basındaki haberlerin içeriği ile  Deniz Seki'nin kitabındaki anlatım arasında da önemli farklılıklar mevcuttur. Şikayetçi kendisinin de kitap yazdığının altını çizmektedir. Yazıldığı belirtilen kitap için bu şikayetin güçlü bir tanıtım sonucu doğuracağını da kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER