Demet Akalın, idamın gelmesi için başvuruda bulundu

Ünlü şarkıcı Demet Akalın, minik bedenine acımasızca kıyılan Eylül Yağlıkara vakasının akabinde idamın gelmesi için harekete geçti. Çocuklar üzerinde işlenen cinsel istismar suçunu önleyebilmek için Kimyasal Hadım yönteminin çözüm olmadığını dile getiren Demet Akalın, konuya ilişkin Adalet Bakanı ile görüştü.

Demet Akalın, idamın gelmesi için başvuruda bulundu

Demet Akalın, gün geçtikçe sayıları sayıları hazin bir şekilde artış gösteren ve en son 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara'nın cinsel istismar ve cinayete kurban giderek küçücük cansız bedenine ulaşılmasının ardından harekete geçti. Son zamanlarda çocuklara yönelik işlenen cinsel istismar suçunun peş peşe meydana gelmesi ve her geçen gün önüne geçilemez bir hale dönüşmesiyle birlikte tepkisini ortaya koyan Demet Akalın, çocuklar üzerinde işlenen cinsel istismar vakalarında Kimyasal Hadım yönteminin çözüm olmadığını vurgulayarak, idamın gelmesi gerektiğinin altını çizdi. Kendisine yöneltilen minik Eylül hususuna ilişkin sorular üzerine, “Adalet Bakanı ile görüştüm ve idamın gelmesinden yanayım. Yoksa bu soysuzlar durmayacak” şeklinde ifadelere yer verdi. 

‘’KESİNLİKLE İDAMIN GELMESİNDEN YANAYIM, ÇÜNKÜ BU SOYSUZLAR BAŞKA TÜRLÜ DURMAYACAK’’

Ünlü şarkıcı Demet Akalın, isyan bayrağını çektiğinin açıklamasında bulunarak Ankara’da 22 Haziran 2018 tarihinde kaybolan ve arama-kurtarma çalışmaları sonrasında minik cansız bedeni bulunan Eylül Yağlıkara vakasına çok sinirlendiğini ifade etti. Artık bu duruma dur deme zamanının geldiğini belirten ünlü sanatçı;

“Ben bunun için Adalet Bakanlığına gittim. Sağ olsun Sayın Bakanımız bizi hemen makamına kabul etti. Bütün danışmanlarını çağırdı. Bize saatlerce izah ettiler. Hangi yasanın üstünde çalıştıklarını anlattılar. Ben ve diğer sanatçı arkadaşlarım mümkün olduğu kadar hatırlatıyoruz. Tabii anne olanlar daha duyarlı oluyor. Ben kesinlikle idamın gelmesinden yanayım. Çünkü bu soysuzlar başka türlü durmayacak. Yani kesinlikle bir caydırıcı ceza olması gerekiyor. Bir çocuğa yaklaştığı zaman, ‘ben bunun sonucunda darağacına giderim aman’ deyip korkması lazım. Başka türlü baş edilemeyecek herhalde. Ben idamdan yanayım. Çünkü Bakanımızın danışmanları bana anlattı. Hadım etme, sizin bildiğiniz hadım gibi olmayacak. Kısa süreli ve sadece ilaç etkisi olan bir şey. Hadım etmek bence çözüm değil. Asla çözüm değil” şeklinde ifadelere yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER