Birlikte Sorgulanmışlar

ABD'de gözaltına alınan Reza Sarraf'ın Miami'deki sorgu sonrası çocuğuyla vedalaşmasına izin verilmezken, Ebru Gündeş'in de aynı anda sorguya alındığı ortaya çıktı

Birlikte Sorgulanmışlar

ABD'nin  İran'a yönelik ambargosunu delmek suçlamasıyla ABD'de tutuklu bulunan  İran asıllı işadamı  Rıza Sarraf'ın gözaltına alınmasına ilişkin detaylarda netleşmeye başladı. Sarraf'ın sanatçı eşi  Ebru Gündeş ile birlikte sorgu odasına alındığı, kızının ise bakıcıları ile birlikte dışarıda bekletildiği belirtildi.

GÖRGÜ ŞAHİDİ VAR

Hürriyet Gazetesi yazarı Tolga Tanış dün köşesinde  Rıza Sarraf'ın gözaltına alınmasına ilişkin detaylı bilgiler verdi. Savcı Preet Bharara'nın dilekçesiyle Sarraf ve ABD arasında önceden bir anlaşma olduğu tezinin büyük oranda çürüdüğünü söyleyen Tanış, Sarraf'ın  Miami'ye indiğinde FBI'yla anlaşmış gibi karşılanmadığını söyledi. Sarraf'la aynı uçakta olan ve Sarraf gibi ikinci sorgu bölümüne götürülen Burak Boya'nın daha önce anlattıklarından bu durumu fark ettiğini belirten Tanış, Boya'nın kendisine anlatıklarına dayararak şunları kaydetti:

ENGEL OLDULAR

" Ebru Gündeş ve Sarraf sorgu odasına beraber alındılar. İçeride yaklaşık bir saat kaldılar. Açık tenli, sarışın bir bakıcısı vardı, çocuk dışarıda onunla bekledi. Çıktıklarında  Ebru Gündeş hızla çocuğunu resimli bir tabelaya yönlendirdi. Sırtı dönük, babasını nasıl götürdüklerini görmemesi için. Sarraf çıkınca oraya yönelmeye çalıştı ama kendisine eşlik eden iki takım elbiseli adam ve bir kadın, kolundan tutup ileriye doğru yürümesini istediler. Vedalaşmak istedi sanırım çocukla ama izin vermediler. Sonra  Ebru Gündeş bir süre ağladı. Orada 1.5 saat daha oturduk. Sonra bagajlarımızı aldık. Yanlarında bakıcı dışında dövmeli, Rus'a benzettiğimiz, korumaya benzeyen biri daha vardı. Araç kiralamaya da beraber gittik. Havalimanının dışında  Ebru Gündeş'in annesi olduğunu düşündüğüm bir kadın bekliyordu. Bir cipe binip gittiler."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER