Arif Sağ, Megastar Tarkan'a Sitem Etti

MESAM'ın 14'üncü genel kurulunda yeniden başkan seçilen Arif Sağ, Tarkan'ı örnek gösterip kurul toplantısına katılmayan üye sanatçılara sitemde bulundu.

Arif Sağ, Megastar Tarkan'a Sitem Etti

MESAM'ın 14'üncü genel kurulunda yeniden başkan seçilen  Arif Sağ,  Tarkan'ı örnek gösterip kurul toplantısına katılmayan üye sanatçılara sitemde bulundu: " Tarkan bizde üye ama bu tür şeylere gelmiyor."

''BİZ PARANIN PEŞİNDE DEĞİLİZ''

Genellikle sert tartışmalara sahne olan  Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği'nin (MESAM) sakin geçen 14'üncü genel kurulunda  Arif Sağ yeniden başkan olurken,  Orhan Gencebay da yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Gencebay, "Sanatçılar, kendi yağında kavrulan bir camiadır. Biz paranın peşinde değiliz, hakkın peşindeyiz." derken, Sağ ise oy kullanmayan  Tarkan'ı örnek verip bazı üyelere sitem etti:

''GELMEYE İHTİYAÇ DUYMUYORLAR''

"Hem sanatçıyım diyeceksin hem üreteceksin hem de ürettiğine gelip sahip çıkmayacaksın. Bu arkadaşların hiçbiri buraya gelmiyor. Emeğini koruyamıyorsan ben neden senin emeğini korumaya çalışacağım ki? Devlet de korumaz, bir başkası da korumaz. Mesela  Tarkan bizde üye ama bu tür şeylere gelmiyor. Onlar gelip buralarda yemek de yiyemezler." Cahit Berkay da "Toplantılara gelmeyen birçok üyemiz var. Yüksek telif hakları aldıkları için gelmeye ihtiyaç duymuyorlar." şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER