Ameliyatla Kadın Olan Koğuş Arkadaşı Deniz'in Başını Yaktı

Erkekken ameliyatla kadın olan mahkum, yazdığı kitapta özel hayatına dair bilgileri ifşa ettiği gerekçesiyle Deniz Seki'den şikayetçi oldu.

Ameliyatla Kadın Olan Koğuş Arkadaşı Deniz'in Başını Yaktı

Sanatçı  Deniz Seki ile aynı cezaevinde kalan bir mahkum, Seki'nin yazdığı kitapta özel hayatına dair bilgileri ifşa ettiği gerekçesiyle şikayetçi oldu.

ŞİKAYETÇİ OLDU

Bakırköy Kadın Cezaevi'nde uyuşturucu ticareti suçundan mahkum olan  Deniz Seki, kaleme aldığı 'Deniz'in Dibi' adlı kitabı nedeniyle bir kez daha adliyelik oldu. Daha önce Seki ile aynı cezaevinde kalan bir mahkum, kitapta kendisine ait bilgilerin yer aldığı gerekçesiyle şikayetçi oldu.

TÜRKİYE'DE BİR İLK

Savcılığa şikayet dilekçesi gönderen D.Ç., kendisinin  Türkiye'de ilk ve tek cezaevindeyken ameliyatla kadın olan kişi olduğunu belirtti. Bu nedenle  Bakırköy Kadın Cezaevi'ne nakledildiğini anlatan D.Ç., davasının AİHM'de devam ettiğini kaydetti.  Bakırköy cezaevindeyken  Deniz Seki'nin 'Deniz'in Dibi' adlı kitabının bir gazetede reklamının yapıldığını ifade etti. D.Ç., gazetede yer alan haberde Seki'nin kitabında, "Erkekken ameliyatla kadın olup buraya gelen biri var. Adam karısını öldürmüş gibi, çocuğu da varmış" ifadelerine yer verdiğini anlattı.

"CAN GÜVENLİĞİM TEHLİKEYE GİRDİ"

Bu haberin tutuklu ve hükümlüleri kendisine yönelik lince teşvik eder mahiyette olduğunu öne süren D.Ç., ayrıca devletin kadın kimliği verdiği birine 'adam' diye ağır bir ifade kullanıldığını kaydetti. Can güvenliğinin tehlikeye girdiğini ileri süren D.Ç., sıkıntı yaşadığını bildirdi. Özel hayatına ilişkin bilgilerin yayınlandığını iddia eden D.Ç., ismi geçmese de kendisinin o cezaevinde kaldığının bilindiğini anlattı.

BAŞKA BİR CEZAEVİNE NAKLEDİLDİ

Hedef gösterildiğinin inkar edilemeyeceğini savunan D.Ç., can güvenliği gerekçesiyle haberin yayınlanmasından bir gün sonra başka cezaevine nakledildiğini belirtti.
D.Ç. bu nedenle  Deniz Seki hakkında suç duyurusunda bulundu. Ayrıca, kitabı basan yayınevi ve haberi yapan gazete sorumluları hakkında da şikayetçi olduğunu kaydetti. D.Ç., Seki aleyhine tazminat davası da açacağını ifade etti.
Bu şikayet üzerine  Deniz Seki hakkında soruşturma başlatıldı. Seki'nin önümüzdeki günlerde ifadeye getirileceği belirtildi.  Deniz Seki, uyuşturucu ticareti suçlamasıyla 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Cezanın onanması üzerine Seki, 16 Kasım 2014 tarihinde cezaevine konmuştu.

KİTAPTAKİ ŞİKAYETE KONU BÖLÜM

"Tabii bir de erkekken kadın olup buraya gelen biri var. Karısını kıskançlık yüzünden öldürmüş, çocuğunu da çocuk esirgeme kurumuna vermiş sonra da karısına olan aşkından kadın olmuş. Hatta tipini de karısına benzetmiş. Burada pembe kimlikle hiçbir şey olmamış gibi her gün abartı bir makyajla geziyormuş. Tüyler ürperten hikayeler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER