Albümündeki İki Şarkıyı Müslüm Gürses'e İthaf Etti

Önceki akşam Çırağan Sarayı'nda sahne alan Sibel Can, yeni albümündeki iki parçayı Müslüm Gürses'e ithaf ettiğini söyledi.

Albümündeki İki Şarkıyı Müslüm Gürses'e İthaf Etti

Bir firmanın görkemli gecesinde özel bir konser veren Can, 2,5 saat boyunca sahnede kalarak konukları coşturdu. Türk Sanat Müziği'nden arabeske kadar her çeşit şarkılar seslendiren Can, 29 Nisan'da hem müzik marketlerde hem de itunes'ta yer alacak olan 'Arabesque' albümü ile ilgili çok özel bir sırrını da ilk kez bu konserde paylaştı.

''ONA VERDİĞİM SÖZÜ TUTUYORUM''

Yeni albümünde bulunan 'Solmadan Gel Aşkımın Gülü' ve 'Hasret Rüzgarları' adlı iki şarkıyı usta sanatçı  Müslüm Gürses'e ithaf ettiğini anlatan sanatçı ''Müslüm Gürses, çok saygı duyduğum ve sanatına hayran olduğum bir müzisyendi, babamın da yakın arkadaşıydı. Çok şükür ki, ben de kendisiyle güzel bir dostluk kurmayı başaracak kadar şanslıydım. Vefat etmeden çok kısa bir süre önce  Antalya Sueno'da beni dinlemeye gelmişti ve bana 'Bu şarkıları beraber söyleyelim' demişti. O zaman çok gurur duymuştum ama gerçekleştiremedik. Şimdi albümüme koyarak ona verdiğim sözü tutuyorum.'' açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER