İhanetlerin en büyük örnekleri tarih sayfalarını çevirdiğimizde karşımıza çıkıyor. Birçok bilgi tarih ve kutsal kitaplarda yer alıyor.

İsrailoğullarına gönderilen ve Kur'an-ı Kerim'de de ismi geçen Hz. İsa, en büyük ihaneti yakınındakilerden, havarilerinden gördü.

Peygamberler arasında en yüksekleri olan ve kendilerine Ülülazm denilen altı peygamberin beşincisi olan Hz. İsa'nın uğradığı ihanet çok büyüktü.  Ama onda da bir hikmet vardı.

Kudüs'te yaşarken otuz yaşına girince Allah (C.C) tarafından Hz. İsa'ya peygamber olduğu bildirildi.

İsrailoğulları ona iman etmedikleri gibi, davetine karşı çıktılar ve günden güne hırçınlaştılar. Hatta daha da ileri giderek Hazreti İsa'yı öldürmeye teşebbüs ettiler. Bunun üzerine Hz. İsa, kendisine iman edenler arasından seçtiği 'havari' adı verilen on iki kişiden Allah'a İman ve ibadet edeceklerine, kendisine yardımcı olacaklarına dair söz aldı.

Yahudilerden bir topluluk İsa Aleyhisselam ve annesi Hz. Meryem'e dil uzattı. Hz. İsa, bunu duyunca onlar hakkında beddua etti. Allahüteala bu duayı kabul edip, Hazret-i İsa'ya ve annesine dil uzatanları maymun ve domuza çevirdi.

Bu durumu gören Yahudiler,  Hz. İsa'yı öldürmek üzere anlaştı. Hz. İsa, son defa havarileri ile bir gece gizlice sohbet etti ve onlara 'Sabah olmadan' sizin biriniz beni inkar edecek ve pek az paraya satacaktır' dedi.

Öyle de oldu...

Yehuda isimli Havari, sabah olmadan Yahudilerden bir miktar para alıp, Hazret-i İsa’nın yerini haber verdi.  İsa aleyhisselamı yakalamak için Yahudilerle beraber eve girince, Allahüteala Yehuda’yı İsa Aleyhisselama benzetti. Yahudiler de onu Hz. İsa, diye yakaladılar ve çarmıha gerip asarak öldürdü.

Hristiyanlar, İsa aleyhisselamın haça gerilip orada öldüğüne, fakat sonra dirilip göğe çıktığına,  Müslümanlar ise İsa aleyhisselamın haça gerilmediğine doğrudan göğe kaldırıldığına inanır.

Geleneksel Hristiyan görüşünde Yehuda İşkariyot ya da başka ismiyle Judas 'otuz gümüş dinara' Hz. İsa'yı ele vermiştir. Sonradan vicdan azabı çektiği için kendini asarak intihar ettiği söylenir.

Yehuda, son akşam yemeğinden sonra Hz. İsa'yı Sanhedrin adı verilen meclise bildirdi. Kim olduğunu göstermek içinde 'Onu yanağından öperek' ele verdi. Yehuda, 'öpüşü, ihaneti' sözcüğüyle eşanlamlı olan 'Judas' olarak da anılmaya başladı.

Şimdi bu Yehuda öpücük zihniyetinde olanlar sizce bitti mi?

Jeopolitik nedenler, enerji kaynakları, ülkelerin stratejik hedefleri filan derken Orta Doğu,  kan gölüne çevrildi.

Sürekli öpmeye çalışıyorlar.

Aslında bu savaşların en büyük nedenlerinden biri 'Din'. İslam'ın yok olması, içinin boşaltılması. Hristiyanlaşma, Yahudileşme için çalışıyorlar. Canlar gidiyor, Yehuda gibi ihanet şebekeleri herkesi satıyor.

30 gümüş alıyorlar, bir yanağımızdan öpüyorlar 'Biz sizdeniz, yanınızdayız' diyorlar, yerimizi belli edip teröristi gönderip öldürmek, parçalamak, dinimizi, bayrağımızı, vatanımızı almak, birlik ve beraberliğimizi bozmak için çalışıyorlar.

Yehuda zihniyeti aramızdan da çıkıyor, dışarıdan da geliyor. Fark etmiyor hepsi hain.

Diyorum ya, tarihte yaşanan ihanetler günümüzde de artarak devam ediyor.

Türkiye istenmiyor, parçalanmak isteniyor.

AB'ye bizi kabul etmeyecekler biz Hristiyan topluluğu değiliz.

Amerikası, İsraili, Avrupası el ele kol kola vermiş, Sevr Şartlarını geri istiyor, her bir tarafımızdan öpmeye çalışıyor.

Taktikler gittikçe sertleşiyor, acı artıyor.

Orta Doğu'nun kaosa sürüklenmesi, 'Dur Türkiye' denmesi için yeni oyunlar ve tehditler lazımdı onu da kendileri üretti.

Öpücükle gelen 'Terör', 'Hainler','Ajanlar','Felaket tellalları', 'Provokatörler','Sağduyu yoksunları', 'Fitneciler','Kibirliler','Üç kuruşa satıcılar' vs...

Hadi suçlayalım sorumlu, kusurlu Devlet mi? Yoksa Yehuda zihniyetinde olanlar mı?

Artık canımızın yanmasını, gözyaşı dökülmesini hiç birimiz istemiyoruz.

Geçmişte ne olduysa oldu, faraza hata yapıldı yapılmadı şu vakitten sonra hiç fark etmiyor.

Tek odak noktası bu terörün bitmesi, huzurun gelmesi, el ele, gönül gönüle yaşamamız, en önemlisi hainlerden kurtulmamız.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.