KONUSUZ

*Bu konu daha çok hanımların ilgi alanına giriyor. Bir internet sitesi reklamında 1.600 TL’ye fondöten gördüm. O paraya alınan fondöten geçmişin izlerini de kapatıyor olsa gerek.

*Telefonuna WhatsApp uygulaması yükleyen babamdan gelen ilk mesaj şu oldu: ‘Naber keriz?’

*Yolda karşılaşınca selamlaşmadan, tokalaşmadan sonra muhakkak gelen ‘Nereye?’ sorusu çok ilginç bir ritüel değil mi? Aslında kimse kimsenin nereye gittiğini merak etmiyor ama hep soruyor.

*Dört sene kadar önce trafikte seyir halindeyken yol kenarında aniden gördüğüm karartıyı saniyenin onda biri kadarlık o kısacık sürede panda yavrusu sanmıştım ve pandaya bakarken heyecandan tırın altına girmeme ramak kalmıştı. Oysa o karartı ışık ve gölge oyunlarıyla bana panda gibi görünen bir ağaç gölgesiydi. Tırın altına girip ölsem, kimse neden öldüğümü bilmeyecekti. ‘Pandadan öldü rahmetli’ demezdi kimse.

*Arrival’dan kötü bilim kurgu filmi yapılamaz diye düşünüyordum ki The Beyond ile karşılaştım. Önünüze çıkarsa izlemeyin. Televizyonu, tableti ateşe verip yakın.

*Manuş Baba’nın ses rengini ördek avında kullanılan ördek düdüğüne benzetiyorum. Herhangi bir göl kenarında Manuş Baba çalarsanız, muhtemelen en az 6 adet ördek yanınıza gelecektir.

*Şu sorunun cevabını gerçekten merak ediyorum. Arabada müzik çalarken yüzünüzü videoya alınca tam olarak ne oluyor?

*80’lerin sonunda çok popüler olan Susam Sokağı’nı yaşı yeten herkes hatırlıyordur. Minik Kuş kostümünün içindeki oyuncuyla röportaj yapmışlar. ‘Ben aslında Kırpık olacaktım. Bana ilk gelen iş teklifi oydu ama bazı sebeplerden ötürü beni minik kuş yaptılar’ diyor. İnsan o sebepleri deli gibi merak ediyor.

*Bakkalların çoğu plastik top satmıyorlar. Bakınız, bakkallarında plastik top satılmayan toplumların can damarı tıkanmış demektir. Hala plastik top satın almak isteyen çocuklar mutlaka olmalı. Bir yerlerde kesinlikle varlar.

*Gazetemizin matbaasına gidip ‘Abi reaktör devrede’ diye telaşla bağırdığımda, kimsenin ‘reaktör ne?’ diye sormadan inanılmaz panik yaptığı o geceyi asla unutamam.

*Tam da bir şeye yeni yeni üzülmeye başlamışken üzülecek daha yeni bir şey çıkıyorsa ve bir önceki üzüldüğün şeye konsantren dağılıyorsa, üzülme.

* Köpekleri biz evcilleştirdik. Kedilerse bizimle yaşamaya kendileri karar verdiler. (Alıntı)

*Ünlü düşünür Aristoteles şöyle diyor: ‘Kötülük küçükken görünmez. Ancak büyüyünce göze çarpar.’

YORUM EKLE