KOMBİNE BİLET UYGULAMASINA DAİR TESPİTLER

Hepimizin bildiği üzere yabancısı olduğumuz bir ligde mücadele edeceğiz.

53 yıllık tarihimizde ilk defa 2. Lig’in ‘eski adı ile 3. Lig’in yolunu tuttuk.

Maalesef bu ligin yayını yok.

Canlı yayını olmayan bir ligin haliyle içeride ve dışarıda oynanacak tüm maçlarını takip etmek takımımızın sevdalıları için artık çok çok daha büyük önem taşıyor.

Ligin statüsü ne olursa olsun hedef şampiyonluk ve uzun bir aradan sonra kulüp başkanlığı koltuğunda sayın Uyanık'ın oturduğu düşünülürse, bu sezon taraftarın özellikle iç saha maçlarını daha iştahlı bir şekilde bekleyeceği ortada.

Tribünden bir şekilde kopan, küsen, küstürülen birçok eski tribüncü arkadaşımızın da bu sezon eskiden olduğu gibi tribünlere döneceğini düşünüyorum.

Bunun sinyallerini sezon öncesi hazırlık etabı için Nuri Asan Tesisleri’nde toplanan takımımızın ilk antrenmanında gördük.

Yeni sezona dair bir diğer mesaj ise kulüp yönetimi tarafından, taraftar için düşünülmüş tribünde yatıyordu.

Geçen sezon öncesi gerek sosyal medya hesaplarımızdan gerekse yaptığımız yüz yüze konuşmalarda sayın Tutu’dan kombine uygulamalarına dair taleplerimizi iletmiş, karşılığında ise ‘paraya ihtiyacımız var, gerek kombine bilet gerekse maç bileti konusunda değişiklik yok; durum bu’ cevabı ile muhatap olmanın rahatsızlığını yaşamıştık.

Bu sezon da sayın Uyanık'tan başta bu işin emekçisi ve maddi durumu olmayan taraftar kardeşlerimiz adına bazı taleplerimiz olacak.

1-İlk ve ortaöğretim çağı çocuklarımız için kombine kart modeli:

Amaç: Çok cüzi fiyatlar belirlenerek gelecekte tribünün enerjisi konumuna dönüşecek çocuklarımız için takım adına şehir genelinde aidiyet duygusunun artması adına yapılması gereken önemli bir çalışma.

2-Lise ve üniversite kombineleri:

Amaç: Artık taraftarlık kimliği oluşmuş gençlerimizin belirlenmiş uygun fiyatlar dahilinde aldıkları kombine kartlarla tribündeki enerjiyi üst seviyede tutmak ve ekonomik anlamda maçları rahat bir şekilde izlemelerini sağlamak.

3- Sporcu giriş kombineleri:

Amaç: Futbol branşında 19 yaş altı amatör aktif lisansa sahip futbolcu çocuklarımız ve gençlerimizi antrenörleri ile birlikte aynı tribünden ücretsiz olarak maç izleme olacağı sunarak gelecek için Samsunspor sevgisine sahip sporcu profilini oluşturmak.

4- Sosyal sorumluluk tribünü:

Amaç: Başta engelli ve yetim çocuklarımız olmak üzere sosyal anlamda kazanılması gerekilen tüm bireylere sportif anlamda bu olanağın sağlanması.

***

Geçen sezonda bunları sayın Tutu ile paylaştık fakat bir sonuç alamadık. Bu sezon gerek sportif anlamda gerekse taraftarın ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında sayın Uyanık'ın hepimiz için büyük bir şans olduğu düşünülürse taraftar olarak konu hakkında kamuoyu oluşturmanın yeterli olduğunu düşünüyorum.

Taktir sizlerin.

YORUM EKLE