KAZANMAK ZORUNDASIN

Futbolda şampiyon olmak için aslında tek kıstas vardır; önce rakiplerini yeneceksin!

Rakiplerini yenemiyorsan puan kaybetmesini bekleyeceksin.

Şimdi Samsunspor üzerinden bir hesap yapmamız gerekirse şampiyonluk yolunda rakiplerimiz ve bu ligde iddiası olan takımlar hangileri?

Sakarya, Sarıyer, Keçiörengüçü ve geriden gelen Sancaktepe ile Kastamonu.

Aralarında gerek taraftar kitlesi gerek iç saha avantajını en iyi kullanan Sakarya.

Bu zorlu deplasmanda alınan bir puanı hanemiz için avantaj sayabiliriz.

Sarıyer, öne geçmemize rağmen rakip eksik kalmasına rağmen iki puan bıraktık.

Keçiörengüçü kendi evimizde kötü oyun kötü futbol. Sancaktepe içerde dışarda sıfır. Kastamonu içerde üç dışarda kötü oyun sıfır puan. Rakiplere karşı neredeyse avantajlı skor yok.

Peki, rakiplerimizin puan kaybedip avantaj yakalamamız gereken maçlarda ne yaptık?

Yine kazanamadık. Yani en önemli haftaları hep boş geçtik.

Puan kaybetmenin yanı sıra bizleri karamsarlığa sürükleyen bir başka etken puan kaybedilen maçlarda oynanan kötü futbol. Daha önce çok kez kadro kalitesinden bahsettik ancak bu kaliteye bu oyuncu derinliğine rağmen zorlu maçlarda oynanan futbol şampiyonluğa oynayan bir takıma yakışmayan nitelikte.

Ara transfer döneminde yapılan transferlerde Abdülkadir hariç fayda sağladığımız bir oyuncu yok.

İlk yarıda performansı yüksek oyuncuların ikinci yarıdaki maçlardaki formsuzluğu dikkat çekici. Sahadaki oyuncuların mücadele dozu düşük. İsmet hoca elinden gelenin fazlasını yapıyor. Yani iş oyuncuda bitiyor ki maalesef umut vaat etmiyor.

Kötü oynayabilirsin, gününde olmayabilirsin. Şans senden yana olmaz futbolun doğasında var bu. Ama kötü mücadele edemezsin. Çıkacaksın, terinin son damlasına kadar mücadele edeceksin. Sahada basmadık yer bırakmayacaksın. Sen mücadele ettikten sonra kaybetsen de bugün seni eleştiren taraftar yarın bağrına basmasını bilir.

Çık, mücadele et, kazan.

Şampiyonluk elbet bizim olacak.

Bileti olmamasına rağmen gününü Samsunspor’a ayırmış, takımının peşinden kilometreler tüketmiş büyük Samsunspor taraftarına bir kez daha teşekkürler.

YORUM EKLE