Memurlara Kıyafet Serbest Oluyor

Memurların kıyafetleri ile ilgili yeni bir düzenleme yapılıyor. Peki bu düzenleme neler içerecek? İşte ayrıntılar...

Memurlara Kıyafet Serbest Oluyor

Yıllarca Türkiye, vatandaşı adına her konuda karar veren siyasetçilerin ve bürokratların eliyle yönetildi.  Anadolu insanının devletine bağlılığı ve devletini önceleyen hareket tarzı, korkaklık olarak algılandı. Her türlü baskıya ve işkenceye rağmen bu milletin asil evlatları, Anadolu’nun feraset sahibi insanları isyan etmedi. Kendi menfaatleri için devletin ve milletin yüksek menfaatlerini ateşe atmadı.

"ÇAĞDAŞ İNSANLARIN YETİŞTİĞİ BİR ÜLKE"

Türkiye’de sağduyulu insanlarının sabır tesellileri, dua umutları, feraset kalkanları, teslimiyet kararları oldu. İnançlarına müdahale edildi, ya sabır, dedi; başörtüsüne el uzatıldı, bu geçer ya hu, dedi; değerleriyle alay edildi, hasbünallah, dedi yine de asi olmadı vatanına. Haklarını hakça aradı ve incindi fakat incitmedi kimseyi.

657 sayılı Devlet Memuru Kanunu değişti mi son hali

Son yıllarda, insanımızın zaten hakkı olan fakat kendini milletin efendisi olarak gören zavallılar tarafından gasp edilen hakları birer birer sahibine verilmeye başlandı. Ülkemde nice tabular yıkıldı. Kürtçe konuşmanın, şarkı söylemenin, kitap yazmanın yasak olduğu bir dönemden devlet eliyle Kürtçe yayın yapan televizyonların kurulduğu bir olgunluğa terfi etti benim ülkem.

Askerlerinin darbe bildirileri yayınladığı bir ülkeden yine askerinin, darbe yapmayacağız, devletimize göz diken hainlerle mücadele edeceğiz, açıklaması yapan bir genelkurmay yönetimine terfi etti bu topraklar. Okullarında her türlü ibadetin ve dini eğitimin yasak olduğu bir ülkeden değerleriyle barışık, aynı zamanda çağdaş insanların yetiştiği bir ülke konumuna yükseldi medeniyet merkezi Anadolu.

Memura serbest kıyafet düzenlemesi geliyor!

SERBEST KIYAFET TALEBİ

Zulüm ile abad olunmaz, zulüm ile abad olanın sonu berbad olur, dizeleri ülkeyi yöneten ve sorumluluk sahibi herkesin temel şiarı olmalıdır. Son yılların en önemli ve toplumun tüm kesimlerinin ittifak ettiği bir durumdur serbest kıyafet uygulaması. Memurların serbest kıyafet talebi yıllardır dile getirilmektedir.

İnsanların genelinin talebi olarak hükümete iletilen bir taleptir serbest kıyafet. İnsanların ne giyeceğine karar vermek devleti yüceltmez. Devletin gücü; güvenilir, özgüveni olan ve kendisine korkudan değil sevgiden bağlanan insanların varlığı ile ortaya çıkar. Üç yıldır okullara öğretmenler serbest kıyafetle gitmektedir, memurlar dairelere kravatsız gitmektedir. Üniversite öğrencileri kampuslara kendi belirledikleri kıyafetlerle akın etektedir. Yine de vatan  elden gitmemiştir ve devletin saygınlığında bir azalma olmamıştır.

Gerçi uzun yıllar bu özgürlük başörtülü insanlardan esirgendi;  fakat birçok alanda özgürlüklerin getirilmesine öncülük eden yöneticiler, bu alanda da özgürlükten yana tavır aldılar ve bu yasak ortadan kaldırılmış oldu. Taraflı tarafsız herkes özgürlükten yana olan yöneticileri takdir etmekte ve hakkı teslim etmektedir. Yine böyle bir tavır beklenmektedir yöneticilerden.

"MEMUR TIRAŞINA KENDİ KARAR VERECEK"

Gelecekte, hem de yakın bir gelecekte bir memur tıraş şekline kendisi karar verecektir. Bir öğretmen okula giderken hangi pantolonu, hangi gömleği ya da kazağı giyeceğine yine kendisi karar verecektir. İsteyen memur tapu dairesine, nüfus müdürlüğüne kravatsız gidebilecek. Bayan memurlar, başörtülerini ve kıyafet tercihlerini tartışmaya açtırmayacaktır. Yakın gelecekte özgürlükler, yöneticilerin inisiyatifi ile değil, kanunun ve yönetmeliklerin garantörlüğünde uygulanacaktır.

O memurlar yeşil pasaport alamayacak!

Top sakal da, inançtan dolayı bırakılan sakal da serbest olacak, öğrencilerin ne giyeceklerine karışmayan devlet yöneticileri, memurların tercihlerine de saygı duyacaktır. Bu durumu da bir yenilgi ve güç kaybı olarak değerlendirmeyecek, kendileri de kamu çalışanı olan idareciler. Memuruna güvenmenin onurunu yaşayacaktır devlet erki.

Memurlar da bu güvenin hakkını verecek ve kendisine yakışan ne ise ona göre tercihlerde bulunacak. Neden bu kadar emin kanaat bildirilmektedir? Hükümetti özgürlükler bakımından yaptığı devrimler bu alanda yapılacak devrimlerin ayak sesleri olarak kabul edilmektedir.

Tüm memurlar, kılık kıyafet yönetmeliğinin değişeceği haberini çoktan almış, bu haberin ete kemiğe bürünmesini beklemektedir. Zaten fiili olarak serbest hale gelen kıyafet uygulaması mevzuatta da serbest hale getirilmeli, insanların enerjileri şekli bir tartışmayla zayi edilmemelidir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER