‘İT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR’

Ulusal medyanın tanınmış spor yazarlarından Turgay Demir geçenlerde bir televizyon kanalında “Samsun futbol şehri değil” demiş.

Elbette Turgay Demir’in bu konuşması haklı olarak Samsunspor’lu taraftarları çileden çıkardı.

Sanırım konuda Sakaryaspor-Samsunspor maçı sonrası tribünlerin rekor denecek futbolsever doluluğu üzerine açılmış.

Turgay Demir konuşmasında Kocaelispor ve Sakaryaspor tribünlerinin her zaman Samsunspor tribünlerinden daha çok olduğunu iddia etmiş.

Öncelikle bu kişi malumunuz Beşiktaş yazarı olarak bilinir.

Dolayısıyla sanırım Turgay Demir halen 2003 yılındaki İstanbul’da oynanan ve Samsunspor’un Beşiktaş’ı 4-1 yenmesi sonrasında o sezon kaybedilen şampiyonluğun acısını bir şekilde böyle dışarı vurmuş…

Bakın bunu defalarca yazmıştım.

Şu an TFF başkanı olan Yıldırım Demirören ve yine MHK başkanı olan Yusuf Namoğlu Beşiktaş camiasının tanınmış kişileridir.

Demek istediğim o ki Samsunspor’un geçmişte 2011-2012 sezonunda şaibeli Sivasspor maçıyla Süper Lig’den düşmesi yine geçen sezon birçok hatalı hakem kararlarıyla TFF 1. Lig’den de düşmesinde bir şekilde Beşiktaş kökenli bu kişilerin parmağı olduğuna inanıyorum.

Çünkü Beşiktaş camiası 2003 yılında Beşiktaş’ın kaybettiği şampiyonluğun nedenini halen Samsunspor olarak göstermektedir.

Sokaktaki hangi Beşiktaşlı taraftara da sorsan aynını söyler.

Anlayacağınız gazeteci Beşiktaş yazarı Turgay Demir’de “Samsun futbol şehri değildir” diyerek içindeki kini böyle kusmaktadır.

Oysa bu ülkede 7 den 77’ye kime sorsan “Samsun futbol şehridir” der.

Lafı fazla uzatmadan özetle ‘it ürür kervan yürür’ arkadaşlar.

YORUM EKLE