Zirveye çıkacak

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, İran Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanı Muhammed Şeriatmedari ile makamında bir araya geldi.

Zirveye çıkacak

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Türk ve İran iş dünyası, iş birliğine gidebilecekleri projeleri belirlesin. Biz hükümet olarak bunların desteklenmesi bağlamında üzerimize düşeni yapacağız, imkanları sunacağız." dedi.

İki bakan, başbaşa görüşmenin ardından Türk ve İranlı iş adamlarıyla gerçekleştirilen toplantıya katıldı.

Zeybekci, burada yaptığı konuşmada, iki ülke iş insanlarını İran ve Türkiye'deki iş fırsatlarını değerlendirmeleri için bir araya getirdiklerini söyledi.

İş insanlarından Türkiye ve İran'daki iş fırsatlarını değerlendirmelerini ve yeni projeler üretmelerini isteyen Zeybekci, "Türk ve İran iş dünyası iş birliğine gidebilecekleri projeleri belirlesin. Biz hükümet olarak bunların desteklenmesi bağlamında üzerimize düşeni yapacağız, imkanları sunacağız." diye konuştu.

"Türkiye ile İran birlikte zirveye çıkacak"
İranlı Bakan Şeriatmedari de Zeybekci'nin misafiri olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

Türkiye ile İran'ın ticarette birlikte zirveye çıkacağına işaret eden Şeriatmedari, "Türkiye ile İran arasındaki dış ticaretin son dönemde artmasına çok seviniyoruz. Türkiye'yi özellikle mühendislik ve teknik konulardaki başarılarından dolayı canı gönülden tebrik ediyoruz. Türkiye ile İran arasında teknik ve mühendislik konularındaki iş birliğinin İran'ı çok daha yüksek noktalara taşıyacağına inanıyoruz. Zira İran'ın bu sektörlerde çok önemli projeleri var." değerlendirmelerinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER