Yusuf Ziya Yılmaz'ın doğa projeleri ön planda

Samsun Büyükşehir Belediye eski Başkanı, Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz'ın kentin doğa güzelliklerinin ön plana çıkarılması için yaptığı çalışmalar CNN Türk'te yayınlanan Güven İslamoğlu'nun sunduğu ''Yeşil Doğa'' programında övgüyle anlatıldı.

Samsun'un koruma altındaki eşsiz doğa güzellikleri ve yapılan çalışmalarla ön plana çıkarılması CNN Türk'te Güven İslamoğlu'nun sunduğu ''Yeşil Doğa'' adlı programında Türkiye'ye yeniden anlatıldı.

2012 yılında Büyükşehir Belediyesi sınırlarının genişlemesinin ardından Samsun'da doğa ve çevre projeleri ön plana çıkarıldı. Bu çalışmalar Türkiye ve Dünya'da herkesimin dikkatini çekti. Bafra Kızılırmak Deltası’nın UNESCO Geçici Dünya listesine alınması, Şahin Kaya Kanyonu gibi eşsiz doğa güzellikleri marka program haline gelen Güven İslamoğlu'nun sunduğu ''Yeşil Doğa'' programında bir çok kez geniş kapsamlı işlendi.

Dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı, şuan AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili olan Yusuf Ziya Yılmaz'da projelerin öncüsü olarak programa konuk olarak katılıp Samsun'un doğan güzelliklerinin korunması, ön plana çıkarılması, dünyada tanıtılması ve gelecek nesillere taşınmasıyla ilgili yürütülen çalışmalar hakkında detaylı bilgi vermişti.  

Güven İslamoğlu'nun 19 Mayıs 1919'un 100. yılına özel yayınladığı programında Samsun'a geniş yer ayırdı. Kızılırmak Deltası ve daha bir çok doğa güzellikleri tanıtılırken, Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz'ın Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemindeki çalışmalardan övgüyle bahsedildi.

Gercekbizde.com

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2019, 22:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER