Yumurta Çalan Kadına Polisler Yardım Etti

Ülkemizde geçtiğimiz yıllarda yemek çaldığı için hapse atılan vatandaşlarımızın davaları çok konuşuldu.

Yumurta Çalan Kadına Polisler Yardım Etti

Aç kalmamak için yemek çalmış olmak cezalandırılacak bir suç mu, yoksa bir yardım çağrısı mı? ABD'de bir polis departmanı yüreğinin sesini dinledi.

YUMURTA ALMAYA PARASI ÇIKIŞMADI

ABD,  Teksas / Tarrant'ta yaşayan Helen Johnson ve ailesi devletten engelli oldukları için yardım alıyordu. Ancak geçtiğimiz hafta bekledikleri yardım paraları ellerine ulaşmayınca zor günler yaşadılar. İki gün boyunca yemek yemeden aç bir şekilde bekleyen aile, sonunda ellerinde kalan son parayı birleştirdi ve ortaya ancak 1.25 dolar çıktı. Bakkala giden Helen bu parayla, ailesi için birkaç yumurta almak istedi ama 50 sent eksiği çıktı. Bunun üzerine aldığı fazladan yumurtaları gizlice cebine sokan Helen'i gören bakkaldaki yetkili polisi aradı ve Helen daha evine varamadan karşısında polis ekiplerini buldu.

POLİS MEMURUNDAN ALKIŞLANACAK HAREKET

William Stacy adındaki polis memuru, Helen'i tutuklamak yerine bakkala girdi ve bir karton yumurta alarak kendisine verdi. Gözyaşlarına boğulan kadın, tek parası olan 1.25 doları polise vermek istedi ancak Stacy bunu kabul etmeyerek yaşlı kadına bir daha hırsızlık yapmaması için söz verdirtti. Bu olay Tarrant polis departmanı için sadece bir başlangıçtı.

DÜZENLİ OLARAK YARDIM EDİYORLAR

Tarrant polis departmanı şimdi düzenli olarak, Helen ve ailesine yardım ediyor. Hayatı bir anda değişen Johnson şimdi kendisine yardım eden polislere minnet borcu olduğunu söylüyor. En son 12 yaşında evinde bu kadar çok yiyecek gördüğünü söyleyen Johnson'ın hikayesi sosyal medyada büyük ilgi gördü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER