Yüksekdağ Ölümlerin Ardından Halay Çekti

Mersin’de, yasağa rağmen HDP tarafından Eş Genel Başkan Figen Yüksekdağ’ın da katılımı ile halaylı Nevruz kutlama etkinliği düzenlendi.

Yüksekdağ Ölümlerin Ardından Halay Çekti

Mersin’de, İstanbul’da meydana gelen patlama ve valiliğin izin vermemesine rağmen HDP tarafından Eş Genel BaşkanFigen Yüksekdağ’ın da katılımı ile halaylıNevruz kutlama etkinliği düzenlendi.

ÖLÜMLER ÜZERİNE HALAY ÇEKTİLER

Sabah saatlerinde İstanbul’da meydana gelen terör saldırısına rağmen Şevket Sümer Mahallesi’ndeki HDP Akdeniz İlçe Teşkilatı önündeki alanda toplanan kalabalık, terör örgütü ele başının posterlerini taşıdı, Nevruz ateşi etrafında halaylar çekip sloganlar attı.

SIRTINI TERÖRE YASLAYAN EŞ BAŞKAN 'BARIŞ' DİYOR

Mersin’deki Nevruz etkinliğine, Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat ile birlikte katılan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin bir çok ilinde yapılması planlanan Nevruz kutlamalarının yasaklanmasını eleştirdi. Barışa ve demokrasiye ulaşmanın kolay olmadığını belirten Yüksekdağ, "Türkiye’yi yöneten siyasi iktidar demokrasiden, özgürlükten ve barıştan korkuyor. Biz onların korktuklarını başlarına getireceğiz. Onlar barıştan korkuyorsa, biz halkların barışını getireceğiz. Onlar özgürlükten korkuyorsa, biz özgürlüğü getireceğiz bu topraklara" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER