Yılmaz, Büyük Çamlıca Cami'ni ziyaret etti

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Cumhuriyet tarihinin en büyük camisi olan Büyük Çamlıca Cami'ni ziyaret etti.

Yılmaz, Büyük Çamlıca Cami'ni ziyaret etti

23 Haziran'da gerçekleşecek Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin çalışmaları için İstanbul'da bulunan AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Cumhuriyet tarihinin en büyük camisi olan Büyük Çamlıca Cami'ni ziyaret etti.
Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım'a destek için İstanbul'da bulunan AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz,  yapımı 6 yılda tamamlanan Türkiye'nin en büyük camini ziyaret etme imkanı buldu. Öğle namazını Büyük Çamlıca Cami'nin de kılan Yılmaz, 63 bin kişinin aynı anda ibadet edebileceği bir kompleks olarak tasarlanan camiyi gezdi.
Büyük Çamlıca Cami bir çok özelliği barındırıyor. Caminin 72 metre yükseklikteki ana kubbesi İstanbul'da yaşayan 72 milleti, 34 metre çapındaki kubbesi İstanbul'u simgeliyor. Kubbenin iç yüzeyine, 16 Türk devletine ithafen Allah'ın isimlerinden 16'sı, Haşr Suresi'nin son iki ayetinden istifade edilerek yazıldı. İmanın şartını temsilen 6 minareli inşa edilen Büyük Çamlıca Camisi'nin üç şerefeli 4 minaresi Malazgirt Zaferi'ne ithafen 107,1 metre, iki şerefeli 2 minaresi ise 90 metre yüksekliği gibi bir çok özelliği bulunuyor.
 

Gercekbizde.com

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2019, 21:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER