Yıldırım'dan Osmangazi Köprüsü Açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, Osmangazi Köprüsü'nden Ramazan Bayramı tatili nedeniyle geçen araç sayısına ilişkin açıklamalarda bulundu

Yıldırım'dan Osmangazi Köprüsü Açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, "Osmangazi Köprüsü1 Temmuz'da  açıldı. bugün sekizinci gün. Ortalama 760 bin civarında geçiş oldu. Günlüğe  vurduğumuz zaman 95 bini geçiyor. OnuOtomobil eş değeriyle çarptığımız zaman 100  bin, 101 binin üzerinde günde, trafik var. Çok yoğun ilgi var. Çok büyük bir  kolaylık. Dönüşler de bugün itibarıyla başladı. Yarın  da bu yoğunluk devam edebilir. Herhalde dönüşte de bir o kadar olur. 1 milyonun  üzerinde 1,5 milyona yaklaşır. Hayırlı olsun." dedi.

Başbakan Yıldırım, gazetecilere Osmangazi Köprüsü'nden  Ramazan Bayramı tatili nedeniyle geçen araç sayısına ilişkin açıklamalarda  bulundu.

Köprünün büyük bir kolaylık sağladığına dikkati çeken Yıldırım, şöyle  konuştu:

"Osmangazi Köprüsü 1 Temmuz'da açıldı. Bugün sekizinci gün. Ortalama  760 bin civarında geçiş oldu. Günlüğe vurduğumuz zaman 95 bini geçiyor. Onu  otomobil eş değeriyle çarptığımız zaman 100 bin, 101 binin üzerinde, günde trafik  var. Çok yoğun ilgi var. Çok büyük bir kolaylık. Dolayısıyla vatandaşlarımız  buradan rahatça tatillerine gittiler. Dönüşler de bugün itibarıyla başladı. Yarın  da bu yoğunluk devam edebilir. Herhalde dönüşte de bir o kadar olur. 1 milyonun  üzerinde 1,5 milyona yaklaşır. Hayırlı olsun. Çok güzel bir hizmet. Yol, köprü,  bunlar medeniyet. Eskiden vatandaşlarımız dışarı memleketlere gittiği zaman  imrenirdi, 'Bizde de acaba bunlar olsa ne güzel olur' diye. Allah'a şükür şimdi  artık başkaları bize imreniyorlar."

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Avrasya Tüneli

Başbakan Yıldırım, dünyanın büyük eserlerini ülke ve millet için  yapacak güce ulaştıklarını ve Türkiye'nin böyle bir noktaya geldiğini  vurgulayarak, "Bu, milletimiz sayesinde oldu, milletimizin duası, desteği ve  millet sevdalısı Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının Türkiye için yaptığı  ölümsüz eserlerden bu yalnızca bir tanesi." dedi.

Ulaşım konusunda daha pek çok yatırım gerçekleştirildiğine işaret eden  Başbakan Binali Yıldırım, Marmaray ve Avrasya Tüneli'nin bunlardan bazıları  olduğunu kaydetti.

Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti:

"Yavuz Sultan Selim Köprüsü var, dünyanın en geniş köprüsü. Onu da 26  Ağustos'ta açacağız. Avrasya Tüneli'ni 20 Aralık'ta açacağız. Dünyanın en büyük  havalimanı süratle yükseliyor. Allah'a şükür Türkiye, etrafında ateş çemberi  olmasına rağmen, dünyanın en hızlı büyüyen beş ülkesinden biri olma unvanını  sürdürüyor. Her şey daha güzel olacak. Yarınlarımız bugünlerimizden çok daha  güzel olacak. Bu vesileyle milletimizin geçmiş mübarek Ramazan Bayramı'nı da canı  gönülden kutluyorum. Ama hain terör örgütü bayram, seyran dinlemiyor. Bunların  kutsalı yok, bunların kıblesi yok. Bugün gene Mardin'de maalesef hain bir saldırı  gerçekleştirdiler ve 2 şehidimiz var, yaralılarımız var. Şehitlerimize Allah'tan  rahmet, yaralılarımıza acil şifa diliyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER