YENİ DÖNEM İÇİN ÖZEL ETKİNLİKLER HAZIRLANDI

Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı, 2019-2020 sanat dönemini ve 40'ıncı kuruluş yıldönümü, pazar günü düzenlenecek etkinliklerle kutlayacak

YENİ DÖNEM İÇİN ÖZEL ETKİNLİKLER HAZIRLANDI

1979 yılında TBMM kararıyla kurulan ve 1982 yılında da Bakanlar Kurulu kararı ile faaliyetlerine resmi olarak devam eden Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı, 40 yıllık mazisinde müzik camiasına yüzlerce sanatçı, müzisyen, oyuncu ve dansçı kazandırmanın haklı gururunu yaşıyor. Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İdris Akdin, "Kentimizin kültür kimliğini ortaya çıkarmak ve toplumu sanat dallarıyla buluşturmak amacıyla çok sayıda faaliyete imza atan ve atmaya devam edecek olan konservatuarımız, 40'ıncı yıl sezon açılışını hazırladığı özel etkinlik ve sürprizlerle gerçekleştirecek" dedi. 

SANATÇILARDAN TSM VE THM KONSERLERİ

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nün 18 Ekim Cuma günü yeni sezona ‘Gemilerde Talim Var’ oyunuyla ‘Merhaba’ diyeceğini duyuran Akdin, "40'ıncı yıl etkinlikleri ise 20 Ekim Pazar günü Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde saat 18.00'deki ‘Geçmişten Günümüze Fotoğraf Sergisi’ ile başlayacak. Mehteran takımının gösterisiyle renk katacağı açılış töreni sonrası geçmiş yıllarda konservatuvardan mezun olmuş Türk Sanat Müziği (TSM) ve Türk Halk Müziği (THM) dallarından 10 solist, icra edecekleri salon konseriyle izleyenlere keyifli anlar yaşatacak. Sanatçılarımız ayrıca konservatuar günlerine ilişkin anılarını da paylaşacak. 40'ıncı yıl açılışı, birlik, beraberlik ve dayanışmanın sağlanması adına düzenlenecek kokteyl ile sona erecek" bilgilerini verdi. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İdris Akdin, "Türkiye’de sanatın gelişmesine büyük katkı sağlayan konservatuvarımızın sezon açılış programına tüm sanatseverleri davet ediyoruz" dedi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER