Yedi kardeşten beşi engelli

Ladik ilçesinde 7 kardeşten beşi engelli olan aileyi Ladik Kaymakamı Sedat Sezik ile Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel ziyaret ederek destek verdi.

Yedi kardeşten beşi engelli

Ladik Kaymakamı Sedat Sezik ile Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel, 7 kardeşten 5'inin engelli olduğu Şimşek ailesini ziyaret etti.

Sezik ve Özel, ziyarette Aslan Şimşek ve ailesiyle sohbet edip sorun ve taleplerini dinledi.

Herkesin bir engelli adayı olduğuna işaret eden Sezik, "Devletimiz, gazi ve şehit ailesi gibi sizleri de önemsiyor, değer veriyor. Bizler de devletimiz adına sizlerin talep ve sorunlarınızı değerlendirmek üzere ziyaretinize geldik. İstediğiniz zaman kapıma gelebilir, telefonla beni ve tüm kamu kuruluşlarını arayabilirsiniz." dedi.

Özel de her zaman engellilerin yanında olduklarını belirterek, "Engelli vatandaşlarımızın sorunları bizim sorunlarımızdır. Belediye olarak imkanlarımız dahilinde engelli vatandaşlarımıza yardımcı oluyoruz. Allah'ın bize verdiği en güzel emanetlere her daim sahip çıkmalı ve destek olmalıyız." diye konuştu. Ziyarette Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Seyit Ahmet Tablacı, Kemal Kaplan Huzurevi Müdür Vekili Hasan Kalın, Milli Emlak Şefi Niyazi Kahvecioğlu ve Ladik Engelliler Derneği Başkanı Seyid Ahmet Ayan da bulundu.

Kaynak: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER