Yazar Ahmet Kekeç son yolculuğuna uğurlandı

Yeni tip koronavirüs sebebiyle tedavi gördüğü hastanede 59 yaşında hayatını kaybeden gazeteci, yazar ve hikayeci Ahmet Kekeç son yolculuğuna uğurlandı.

Yazar Ahmet Kekeç son yolculuğuna uğurlandı

Daha önce 2 kez kanser tedavisi gören Ahmet Kekeç için Eyüp Sultan Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi, dua edildi.

Öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazında İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kardeşi Mustafa Erdoğan, bazı milletvekilleri, belediye başkanları, edebiyat, siyaset ve basın dünyasından isimler ile Kekeç'in akrabaları saf tuttu

Namazın ardından Kekeç'in naaşı defnedileceği Eyüp Sultan Mezarlığı'na götürülmek üzere katılımcıların omzunda cenaze aracına taşındı. "Kendisini her zaman Türkiye'de saygıyla hatırlayacağız"
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, törenin ardından yaptığı açıklamada, Kekeç'in ailesine ve yakınlarına baş sağlığı diledi.

Ahmet Kekeç ile 25-30 yıllık bir hukukunun ve dostluğunun bulunduğunu belirten Kurtulmuş, şöyle konuştu: "Allah öncelikle çektiği acılarını, hastalıkları sırasında çektiklerini hasenatına vesile kılsın. Günahlarından arınmaya bir vesile kılsın diye temenni ve niyaz ediyoruz. Gerçekten Ahmet Kekeç şahsiyetli, onurlu, Türkiye'de demokrasiden yana, millet iradesinden yana, milletin inançlarından, milletin değerlerinden yana, hayatı boyunca mücadele etmiş bir kalem erbabıydı. Bir fikir erbabıydı. Gerçekten bu duruşunu en zor zamanlarda hiç tavizsiz bir şekilde, sağına soluna bakmadan bu mücadelesine devam etti. Geride güzel bir mücadele örneği bırakmış oldu. Kendisini her zaman Türkiye'de saygıyla hatırlayacağız. Allah rahmet eylesin."

Kurtulmuş, Kekeç'in genç gazeteci ve yazarlara örnek olmasını temenni etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Ahmet Kekeç'in ilkeli duruşu, istikameti, hakikate olan sadakatiyle örnek bir şahsiyet olduğunu belirtti. Ünal, "Hiçbir zaman ilkelerinden, duruşundan taviz vermedi. Allah mekanını cennet etsin. Çok kıymetli, değerli bir kardeşimizi kaybetti. Ben buradan ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum." dedi.

Kovid-19 testi pozitif çıkan ailesi cenaze törenine katılamadı
Merhum Kekeç'in koronavirüs tedavisi gören aile fertleri karantina süreci dolayısıyla cenaze törenine katılamadı. Taziyeleri, ağabeyi Nusret, kardeşi Hüseyin ve amcası Derviş Kekeç kabul etti. Törene, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bazı STK'lar ve medya kuruluşları da çelenk gönderdi.

Kekeç'in cenazesi törenin ardından Eyüp Sultan Mezarlığı'na defnedildi.

Kaynak: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER