Yaralı polisten 'helal olsun' dedirten hareket

Beşiktaş'taki saldırıdan şans eseri kurtulan Aydın Balcı isimli vatandaş, "Yaralı bir polise yardımcı olmak istedim. Polis ise bana 'Buradan kaç.' dedi. Diğer polisler gelince uzaklaştım." dedi.

Yaralı polisten 'helal olsun' dedirten hareket

İstanbul Beşiktaş'ta gerçekleştirilen hain saldırının ardından 33'ü polis 41 can şehit düştü. Saldırı anında yaşananlara dair detaylar ise yeni yeni gün yüzüne çıkıyor. Saldırıdan kıl payı kurtulan Aydın Balcı isimli vatandaş da yaşadığı o korkunç anı anlatırken yaralı bir polisin hala vatandaşları düşündüğünü ortaya çıkarmış oldu.


YARALI HALDE 'KAÇ' DEMİŞ


Saldırıdan şans eseri kurtulan Aydın Balcı yaşadıklarını şöyle anlattı:

"İkinci patlama sonrasında araçtan çıkıp yolun aşağısına doğru yürümeye başladım. Yerde polis cenazeleri bulunuyordu. Sonra yönümü değiştirip yukarıya doğru ilerledim. O sırada silah sesleri duymaya başladım. Yerde yaralı bir polis vardı. Diğer polisler yukarı doğru ateş ediyordu. Yaralı polise yardımcı olmak istedim. O an orada bulunmamın tehlikeli olabileceğini düşünen yaralı polis, Maçka Parkı'nı göstererek, "Buradan kaç" dedi. Diğer polisler yaralı polise müdahale edince olay yerinden uzaklaştım." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER