Yalnızlaşan Barzani...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Barzani'nin referandum sonrasında, hayal kırıklığı yaşadığını ifade etti.

Yalnızlaşan Barzani...

Partisinin grup toplantısında partililere seslenen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yaklaşık bir ay önce Kuzey Irak'ta yapılan referanduma değindi. Barzani ve peşmergelerin referandum sonrasında hayal kırıklığı içerisinde olduğunu vurguladı.

Bahçeli konuyla ilgili konuşmasında,  "Irak ordusu, federal polis güçleri ve Haşdi Şabi, 16 Ekim’de Kerkük ve diğer tartışmalı bölgelerin denetimini peşmergeden geri almak için operasyon başlatılmıştı. Sonunda mezkur bölgelerin büyük bir kısmında kontrol sağlanmıştır. Bu olumlu bir gelişmedir.

''Barzani ve peşmerge çetesi tarihi bir hayal kırıklığı yaşamıştır''

Barzani’nin bağımsızlık sevdası arkasında başka bir hesap ve hazırlık yoksa şimdilik ve zorunlu olarak beklemeye alınmış, rafa kaldırılmıştır. Kerkük’e yuvalanmaya, Türkmeneli’ne konuşlanmaya çalışan hainler arkalarına bakmadan kaçmışlardır. Görünüşe bakarsak, yalnızlaşan Barzani ve peşmerge çetesi tarihi bir hayal kırıklığı yaşamıştır.

15 Ekim’de kanlarının son damlasına kadar savaşmaktan, Kerkük’ün Kudüsleri olduğunu söylemekten adeta nefesleri kesilen peşmerge fitnesi ne olmuştur da deyim yerindeyse tek bir mermi atmadan tabana kuvvet kaçmayı seçmiştir?" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER