Volkan Bozkır Noktayı Koydu!

AB Bakanı Volkan Bozkır, vize muafiyeti konusunda açıklamalarda bulundu. 'Vizenin gerekirse kalkmaması pahasına...'

Volkan Bozkır Noktayı Koydu!

Volkan Bozkır; konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Terörle mücadele maddesi süreci kritik noktaya getirdi.Vizenin gerekirse kalkmaması pahasına Terörle Mücadele Kanunu'nda bir değişiklik yapmayacağız" dedi.

Bozkır'ın açıklamaları şöyle;

İleri bir tarihte yapılmak üzere mutabakat sağladık. Brüksel'de AB sürecini konuşacağız. 72 beklenti bir matematik denklemi değil, siyasi açıdan değerlendirilmesi gerekir. Her bir beklenti muğlak ifadeler içermektedir. Biz Türkiye olarak yoğun bir çaba sarfettikk. Sabahlara kadar vekillerimiz çalıştı. Biz 72 beklentiyi karşıladığımızı kesin olarak düşünüyoruz. 

"VİZENİN GEREKİRSE KALKMAMASI PAHASINA TERÖRLE MÜCADELE KANUNU'NDA BİR DEĞİŞİKLİK YAPMAYACAĞIZ"

Terörle mücadele maddesi süreci kritik noktaya getirdi. Vizenin gerekirse kalkmaması pahasına Terörle Mücadele Kanunu'nda bir değişiklik yapmayacağız. Son ana kadar çabalarımızı sürdüreceğiz. Bu sadece Türkiye'nin çabaları ile sürecek bir konu da değildir. Cuma günü son bir değerlendirme yapacağım. Komisyonla temaslarda bulunacağız.  

TÜRKİYE'NİN ÖNÜNDEKİ BEŞ KRİTER

Avrupa Birliği'nin (AB) göçmen anlaşması kapsamında Türkiye'nin adım atması gerektiğini belirttiği beş kriteri şöyle sıralamıştı:

-Yolsuzlukla mücadele
-Verilerin korunması
-Tüm AB üyesi ülkelerle adli işbirliği
-AB'nin polis örgütü Europol ile daha sıkı işbirliği
-Terörle mücadele yasası ile uygulamalarının gözden geçirilmesi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER