Vatandaşlar tankları karşıladı

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde tankların sınır hattına sevki sırasında vatandaşlar askerlere sevgi gösterisinde bulundu.

Vatandaşlar tankları karşıladı

Hatay'da sınır hattına sevk edilen tanklar, ellerinde Türk bayrakları taşıyan vatandaşların sevgi gösterileriyle sıfır noktasına uğurlandı.

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), hudut güvenliği ve bölgede istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, Hatay'daki birliklere konuşlandırılan çok sayıda tank, sıfır noktasındaki karakollara sevk edilmek üzere Reyhanlı'ya geldi.

Sınıra yakın mahallelerde tırlardan indirilen tanklar, ellerinde Türk bayrağıyla bölgeye gelen mahalleliler tarafından alkışlar ve sloganlarla karşılandı.

Askerler de el sallayarak kendilerine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşları selamladı. Tanklar alkışlar eşliğinde sınırın sıfır noktasına hareket etti.

KOMANDOLAR DA SINIRDA

Harekat kapsamında kente gelen 3 otobüs komando da sınır birliklerine sevk edildi.

Vatandaşların Türk Bayraklarıyla tankları karşılaması akıllara 15 Temmuz gecesini getirdi.

15 Temmuz gecesinde de, yine vatandaşlar Türk Bayraklarıyla, tankların önüne çıkarak, FETÖ'cü hainlerin elinden tankları almıştı.

Dün gece ise aynı vatandaşlar FETÖ'nün elinden aldığı tankları, Afrin'deki teröristlerin üzerine uğurladı.
 

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2018, 10:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER